وزیر نیرو طرح تامین آب پایدار شهرستان سرخه را افتتاح کرد

سمنان- ایرنا- طرح تامین آب پایدار شهرستان سرخه از رهاوردهای سفر دوم رئیس جمهوری به استان سمنان، روز دوشنبه با حضور «رضا اردکانیان » وزیر نیرو در بیست و هفتمین هفته پویش الف-ب ایران افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، هر_هفته_الف_ب_ایران عنوان پویشی است که رضا اردکانیان وزیر نیرو برای افتتاح هفتگی طرح‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق مطرح کرده است و در بیست و هفتمین هفته از این پویش، طرح‌ آبرسانی  به شهرستان سرخه با اعتبار یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در استان سمنان افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان درباره طرح افتتاحی امروز به ایرنا ابراز داشت: طرح تامین آب پایدار شهرستان سرخه در سفر دوم حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور به استان سمنان تصویب شد و پس از انجام مطالعات لازم و بررسی‌های کارشناسی، اجرای طرح با هدف تامین آب شهرستان سرخه به همراه ۱۳ روستای شهرستان فیروزکوه ابلاغ شد.

محمد طاهری گفت: یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرا و بهره‌برداری از طرح آبرسانی به شهرستان سرخه در استان سمنان هزینه شد.

وی بیان کرد: طرح آبرسانی به شهرستان سرخه  با احداث ۸۱ کیلومتر خط اصلی انتقال آب، احداث ایستگاه‌های پمپاژ و مخازن ذخیره آب و تاسیسات فنی و مهندسی مربوطه و اجرای خط انتقال و تامین برق ۲۰ کیلوولت به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: برای آبرسانی به شهرستان سرخه ابتدا آب چاه‌های محدوده مهاباد در شهرستان فیروزکوه  در مخزن ۲ هزار  مترمکعبی طارن جمع‌آوری می‌شود و سپس از مخزن  طارن به  مخزن پنج هزار مترمکعبی جدید احداث شهرستان سرخه منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان اظهار داشت: تخصیص یک میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب آب در طرح آبرسانی به شهرستان سرخه برای افق ۱۴۲۵ پیش‌بینی و مجوزهای لازم صادر شده است.
شهرستان سرخه در ۱۷۰ کیلومتری شرق تهران قرار دارد و با مرکز استان سمنان ۲۰ کیلومتر فاصله دارد، این شهرستان از شمال با شهرستان فیروزکوه استان تهران و از جنوب با اصفهان و کویر لوت از غرب با شهرستان آرادان و گرمسار و از شرق با شهرستان سمنان و مهدیشهر همسایه است.
جمعیت شهرستان سرخه در سرشماری نفوس و مسکن ۱۳۹۵ به تعداد ۱۵ هزار و ۳۳۰ نفر برآورد شد که بیش از پنج هزار و ۱۴۰ نفر از آن در مناطق روستایی زندگی می کنند، وسعت این شهرستان ۹ هزار و ۲۲۲ کیلومتر است و بیش از ۳۰ واحد معدنی در این شهرستان فعال است و سالانه بیش از ۹ هزارمیلیون تن استخراخ از این ظرفیت معدنی انجام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها