قرارداد رفع تداخل اراضی در ۷۵۰ روستای کردستان منعقد شد

سنندج - ایرنا - مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: این سازمان برای بیش از ۷۵۰ روستای دارای تداخل اراضی به مساحت ۵۵۶ هزار هکتار اقدام به عقد قرارداد رفع تداخل کرده که شامل ۳۰ تا ۳۵ درصد اراضی کشاورزی استان است.

پیمان ملکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی متولی ۲۱۴ پلاک - روستا به مساحت ۲۸۳ هزار هکتار اراضی ملی و غیر ملی رفع تداخل شده است.

وی یادآور شد: از این میزان ۵۳ هزار هکتار جز اراضی اختلافی بوده و نوعیت آن از اراضی ملی به غیرملی تغییر کرده به عبارت دیگر در این پلاک‌ها قبل از اجرای قانون رفع تداخلات ۷۳ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی غیرملی تشخیص داده شده بود که در حال حاضر به ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ هکتار افزایش یافته است.

ملکی اضافه کرد: هم اکنون برای ۱۹۶ پلاک - روستا به مساحت ۱۴۰ هزار هکتار نقشه تفکیک قطعات تهیه و اطلاعات ۱۷۰ پلاک به مساحت ۱۲۸ هزار و ۵۶۲ هکتار جمع آوری شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی افزود: رفع تداخل اراضی در راستای اجرای آیین نامه اجرایی تبصره ۳ الحاقی ماده (۹) قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی موضوع ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و شیوه نامه اصلاحی رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات اشخاص انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: در سال ۱۳۸۹ با تشدید اختلافات ملکی ناشی از تداخلات اراضی و ضرورت تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی و صدور سند اراضی کشاورزی مطابق ماده ۹ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی وزارت جهاد کشاورزی مکلف شد نسبت به رفع تداخلات موجود اقدام کند و  ساز و کار اجرایی آن پس از رفع ایرادات در سال ۱۳۹۳ ابلاغ شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha