۲۵ باب مغازه با اجرای محدودیت‌های جدید در ماکو پلمب شد

ارومیه- ایرنا- سرپرست فرمانداری ماکو گفت: با اجرای طرح جدید محدودیت شغلی طی ۶ روز گذشته، ۲۵ باب مغازه متخلف در این شهرستان پلمب شد.

رعنا قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای کنترل محدودیت‌های جدید اعلامی، ۳۶۰ مورد بازرسی با اکیپ مشترکی متشکل از نمایندگان فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و شهرداری در راستای اعمال محدودیت ها و پلمب واحدهای متخلف به صورت مستمر و شبانه روزی در سطح شهرستان صورت گرفت.

وی افزود: تا امروز  ۲ هزار و ۷۵۲ نفر مبتلا به کرونا در این شهرستان ثبت و ۲۹ نفر از شهروندان فوت کرده اند که ۲۵ نفر مربوط به شهر و چهار نفر ساکن روستا هستند.

سرپرست فرمانداری ماکو ادامه داد: ۴۳ نفر نیز در حال حاضر در بیمارستان این شهرستان بستری هستند.

وی گفت: با ابلاغ محدودیت گروه شغلی ۲، ۳ و ۴ در شهرستان ماکو از هفته گذشته ۷۰درصد به صورت خود جوش نسبت به تعطیلی اقدام کرده اند.

هفته گذشته ۴۳ شهرستان به علت قرار گرفتن در وضعیت بحرانی، در گروه‌های شغلی دو و سه و چهار با محدودیت مواجه شدند که برای یک هفته دیگر این محدودیت‌ها تمدید شد، همچنین ۲۵ مرکز استان و ۴۶ شهرستان جدید دیگر نیز به عنوان مناطق دارای وضعیت بحرانی شناسایی شده است، که ماکو نیز جزء شهرستان های مورد نظر بود.

ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha