امام جمعه اهل‌سنت تربت جام: وحدت جهان اسلام از ضروریات لازم و واجب است

تهران- ایرنا- امام جمعه اهل‌سنت تربت جام با تاکید بر وحدت جهان اسلام که یک ضرورت و از واجبات است، گفت: اختلافات باید در سایه انسجام ملی و دینی از بین برود زیرا وحدت جهان اسلام از ضروریات لازم و واجب است.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا از ستاد خبری سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، مولوی شرف‌الدین جامی الاحمدی با بیان اینکه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی هرساله کنفرانس وحدت را برگزار می‌کند و مقالات و کتب بسیاری را در عرصه وحدت به چاپ رسانده و اکنون نهاد بزرگی در عرصه وحدت جهان اسلام به شمار می‌آید، اظهار داشت: امروز وحدت بین اهل تشیع و تسنن نه یک شعار بلکه یک ضرورت لازم و واجب است، اختلافات باید با انسجام ملی و دینی از بین برود.
وی ادامه داد: در سایه وحدت است که می‌توانیم با مشکلات مبارزه کنیم، وحدت و تاکید بر آن از ضروریات لازم و واجب دین است، در عرصه وحدت باید امام راحل و مقام معظم رهبری را الگو قرار دهیم و نباید به تندروها اجازه بدهیم که به جوامع اسلامی نفوذ کنند.
امام جمعه اهل‌سنت تربت جام در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و به خصوص جوامع اسلامی یادآور شد: ویروسی که جهان با آن درگیر شده است طبق نظر دانشمندان و پزشکان با رعایت بهداشت فردی و جمعی از بین می‌رود، چیزی که قرآن، احادیث و روایات نیز بر آن تاکید داشته‌اند، در آیه ۱۹۵ سوره بقره خداوند می‌فرماید « انسان نباید به دست خود، خویش را به هلاکت بیاندازد»، این یعنی حفظ جان و سلامت انسان مهم است.
شرف‌الدین جامی تاکید کرد: در آیه‌های ۱۰۰ سوره مائده، ۱۰۵سوره اعراف و ۱۲۶سوره انفال نیز بر این موارد تاکید شده است، همچنین اهمیت بهداشت فردی تا جایی است که از امام صادق(ع) و امام رضا(ع) کتب ارزشمندی در این راستا برجای مانده است، امروز رعایت بهداشت برای سلامت جامعه مهم است و این امر باید مورد توجه قرار گیرد و هیچ‌ بهانه‌ای برای عدم اجرای آن وجود ندارد، اجرای پروتکل بهداشتی لازم و واجب است.
وی در پایان گفت: علما باید در این عرصه اطلاع‌رسانی لازم را داشته باشند و از کادر درمانی که شبانه‌روز فعالیت دارند، تشکر می کنیم و آنها را نباید در این وضعیت تنها بگذاریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =