مسلمانان روسیه ​​​​​​​اهانت فرانسه به پیامبر ( ص) را محکوم کردند

مسکو - ایرنا - مسلمانان روسیه با حضور در مقابل ساختمان سفارت فرانسه در مسکو نسبت به توهین‌های مکرر مجله شارلی ابدو به ساحت نورانی پیامبر اسلام ( ص) و حمایت رئیس جمهوری فرانسه از اهانت کنندگان، خشم خود را ابراز کردند.

به گزارش ایرنا در چند روز اخیر  صدها نفر از مسلمانان روسیه با حضور در مقابل سفارت فرانسه در مسکو با زیرپا گذاشتن عکس‌های امانوئل مکرون، دست به  تظاهرات اعتراضی زده و از اسلام ستیزی مکرر در فرانسه ابراز انزجار کردند.

 در  این تجمع ها که رسانه های روس آن را بازتاب داده اند شرکت کنندگان با اظهارات امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه در مورد اسلام مخالفت کردند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه سه روز پیش ضمن انتقاد از انتشار کاریکاتور علیه پیامبر اسلام (ص)، توهین به مقدسات و جریحه دار کردن احساسات مومنین را غیرقابل قبول خواند.

پسکوف در جمع خبرنگاران در واکنش به افزایش خشونت بر اثر انتشار کاریکاتور موهن در مورد پیامبر اسلام (ص) در فرانسه خاطرنشان کرد: توهین به عقاید مومنین همانند قتل مردم اقدام غیرقابل قبول و غیرمجاز است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه بر لزوم خودداری از این گونه اقدامات توهین آمیز تاکید کرد.

پس از کشته شدن یک معلم تاریخ در پاریس که تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) را در کلاس‌های درس به نمایش می‌گذاشته، امانوئل مکرون ضمن حمایت از انتشار چنین تصاویری، به بهانه آزادی بیان تاکید کرد که کشورش به پشتیبانی از انتشار این تصاویر ادامه خواهد داد.  

در پی این رفتار مکرون، تجمع هایی اعتراضی و پویش های مردمی  نسبت به سخنان  وی درباره آزادی بیان، حق چاپ و انتشار تصاویر موهن از پیامبر اسلام در کشورهای اسلامی به راه افتاد. مکرون همچنین با انتقادها و محکومیت‌های گسترده مقام‌ها و شخصیت‌ها در سراسر جهان مواجه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار جهان