رقیب سابق بایدن استراتژی ترامپ برای سرکوب آرا را محکوم کرد

نیویورک- ایرنا- داوطلب دموکرات در رقابت مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری، استراتژی کارزار انتخاباتی ترامپ برای سرکوب آرای مردم به ویژه در تگزاس را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، پیت بوتیجیج روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری سی ان ان، اقدام کارزار انتخاباتی رئیس جمهور ترامپ برای "سرکوب رای دهندگان" را محکوم کرد و آن را "لکه ای برای همیشه در مبارزات انتخاباتی" دانست.

وی با انتقاد از مبارزات انتخاباتی ترامپ افزود: متاسفانه به نظر می‌رسد جمهوری‌خواهان منصرف شده‌اند؛ حداقل ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ واقعاً از ایده ترغیب رای دهندگان صرف نظر کرده و در عوض به ایده سرکوب رای‌دهندگان روی آورده است.

داوطلب دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری از حزب دموکرات، از دولت به دلیل تلاش برای "محروم کردن شهروندان از حق رای‌دادن" به ویژه در تگزاس و همچنین تلاش برای دشوار ساختن آرای غیابی به ویژه برای آنهایی که در خارج از کشور خدمت می‌کنند، انتقاد کرد.

بوتیجیج ادامه داد: این تکان دهنده است. من نمی دانم دونالد ترامپ در برابر سربازان ، ملوانان ، نیروهای هواپیمایی و تفنگداران دریایی که برگه‌های رای غیابی را از خارج برمی گردانند، چه مخالفتی دارد.

وی افزود: این لکه برای همیشه خواهد ماند که آنها به عنوان بخشی از استراتژی خود برای پیروزی، فکر می‌کنند شنیدن صدای شهروندان آمریکایی از جمله میهن پرستانی که در خارج از کشور خدمت می‌کنند، دشوارتر شود.

انتظار می رود در انتخابات امسال با ادامه شیوع ویروس کرونا رکوردهایی برای رای گیری غیرحضوری و رای گیری زودهنگام ثبت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =