اصول بهداشتی به عنوان امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترویج شود

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: مردم با امر به معروف و نهی از منکر به یکدیگر در خصوص رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با کرونا اهتمام ورزند.

به گزارش ایرنا ، رضا چمن شامگاه یکشنبه افزود : قرار گرفتن مرکز  و سه شهرستان استان سمنان در وضعیت بحرانی نشان دهنده روند افزایشی همه گیری کرونا است که اهتمام مردم به رعایت اصول پیشگیری را جدی تر کرده است.

وی از شناسایی ۱۴۹ مورد جدید ابتلا به این ویروس در ۷۲ ساعت گذشته در شهرستان های شاهرود و میامی خبر داد و افزود: با احتساب این تعداد شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در  زیر مجموعه این دانشگاه به ۲ هزار و ۹۲۰ تن رسید.

چمن با بیان اینکه در هشت ماه گذشته همکاران ما با تمام وجود مشغول به کار بوده‌اند، ادامه داد: نیروهای درمان با تمام بضاعت و توان و کار جهادی انجام وظیفه کرده و در قبال آن از مردم انتظار دارند با رعایت اصول بهداشتی یاریگر آنان باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه رعایت اصول پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تکلیف عمومی است، گفت : همه مردم باید به طور داوطلبانه و خیرخواهانه این امر را رعایت کنند تا نیازی به برخورد قهری نباشد .

به گفته وی برای مقابله با روند افزایشی این همه گیری ، عزم عمومی نیاز است که این اهتمام هم اکنون در مردم برای پیشگیری، رعایت و کنترل وجود دارد.

وی از دهیاران، بخشداران و فرمانداران خواست با تشدید نظارت و کنترل موارد نقض رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اصول پیشگیری را به کمک نیروی انتظامی مرتفع کنند.

بیمارستان امام حسین (ع)  شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست ۴۳ شهرستان بحرانی کشور قرار دارد. 

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز با فوت ۴۳۴ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۵ هزار و ۲۹۸ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =