رئیس موسسه بیماری‌های آمریکا : وضعیت کرونا در کشور خوب نیست

تهران- ایرنا- رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا روز یکشنبه برخلاف ادعاهای ترامپ در مورد مهار همه گیری کرونا گفت: وضعیت آمریکا خوب نیست.

به گزارش ایرنا، «آنتونی فائوچی» کارشناس ارشد کاخ سفید در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست در حالی‌که خواستار تغییر ناگهانی در شیوه ها و رفتارهای بهداشت عمومی با نزدیک شدن به ماه های سرد شد، هشدار داد که ما کاملا آسیب دیده ایم، این وضعیت خوبی نیست.

سخنان کارشناسان فائوچی در مورد وضعیت بد کرونایی آمریکا در حالی مطرح می شود که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در کارزارهای انتخاباتی اخیر خود مدعی شده است که دولت توانسته کرونا را در گوشه رینگ گرفتار کند و این دموکرات ها و رسانه ها هستند که در بد نشان داد اوضاع کشور بزرگنمایی می کنند.

ترامپ،  به رغم هشدارهای بهداشتی مراکز ذی ربط ، در روزهای پایانی رقابت‌های انتخاباتی همچنان با نادیده گرفتن دستورالعمل های بهداشتی در حال برگزاری کارزارهای انتخاباتی در ایالت های مختلف است.

آمار روزانه کووید ۱۹ در آمریکا به ارقامی بی‌سابقه رسیده و فعالیت های اجتماعی کشور را به تعطیلی کشانده است. مقامات بهداشتی از مردم می خواهند که از گردهمایی های زیاد برای روز شکرگزاری پرهیز کنند.

آمریکا روز گذشته(شنبه) با  ۹۹ هزار و ۳۲۱ مورد ابتلای جدید به کووید-۱۹ تنها در یک روز، رکورد مبتلایان روزانه کرونا در جهان را شکست.

طبق تجزیه و تحلیل مرکز پیشرفت آمریکا، در حدود نیمی از ۲۲ گردهمایی های انتخاباتی ترامپ بین ماه های ژوئن و سپتامبر (خرداد- اوایل مهر) با افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در میان شهرهای میزبان مواجه شده اند.

ستاد بایدن در واکنش به نتایج این پژوهش بار دیگر تاکید کرد که ترامپ بدون توجه به مخاطرات ناشی از برگزاری چنین گردهمایی‌هایی تنها به فکر خود است. با این حال ستاد ترامپ از برگزاری تجمع‌های انتخاباتی دفاع کرد و با استناد به متمم نخست قانون اساسی آمریکا، آن را حق قانونی آزادی بیان مردم خواند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =