۳۵۵ بیمار مشکوک به کرونا در یزد شناسایی شدند

یزد - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از شناسایی ۳۵۵ فرد مشکوک به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعته گذشته در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۱۷ نفر در مراکز درمانی و بهداشتی بستری شدند.

سید ابراهیم سلمانی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین ۲۳۸ بیمار به صورت سرپایی در منازل خود دوره درمان را طی می کنند.

به گفته وی از مجموع بیمارانی که نیاز به بستری داشتند، ۹۲ نفر در یزد ، ۱۴ تن در میبد، چهار نفر در ابرکوه و در هر یک از شهرستان های بافق و بهاباد سه نفر بستری شدند و  در اردکان هم  یک مورد بستری گزارش شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۸ بیمار در شبانه روز گذشته بر اثر ابتلا به کووید - ۱۹ جان خود را از دست دادند.

وی مجموع بیماران مشکوک به کرونا استان را ۹۵۹ نفر ذکر کرد و گفت: ۱۷۳ نفر از این تعداد به دلیل شرایط حاد در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند. 

سلمانی ادامه داد: همچنین ۱۰۴ نفر در مراکز اورژانس استان منتظر تعیین تکلیف و خالی شدن تخت های بیمارستان هستند. 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به تعطیلات پیش رو از هم استانی ها خواست ، برای حفظ سلامتی خود و بزرگترهایشان،  از رفت و آمدهای درون شهری و خانوادگی پرهیز کرده و در خانه های خود بمانند.

ویروس کرونا در دی ماه سال ۹۸ برای نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و مشاهده نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن پارسال در قم به ثبت رسید.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =