ورود و خروج خودروها به مرکز استان سمنان محدود می‌شود

سمنان- ایرنا- سخنگو و جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: محدودیت تردد از فردا دوازدهم تا جمعه شانزدهم آبان ۹۹ در مرکز این استان همزمان با ۲۴ مرکز استان کشور اعمال می‌شود.

حبیب الله خجسته‌ پور شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به شیوع فزاینده ویروس کرونا در کشور طی هفته‌های اخیر و مصوبه ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا در خصوص اعمال محدودیت در شهرهای با وضعیت قرمز، درباره اعمال محدودیت تردد در روزهای آینده بررسی و تصمیم گیری شد.
وی بیان کرد: براین اساس مقرر شد  در ۲۵ شهر مرکز استان که وضعیت قرمز دارند و پیش از این محدودیت‌هایی از سوی ستاد ملی کرونا در این شهرها اعمال شده بود، خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای غیربومی ممنوع باشد.

سخنگو و جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان ادامه داد: این محدودیت‌ها شامل موارد ضروری، کالاهای مایحتاج مردم و موارد اضطراری نمی‌شود.

خجسته‌پور تاکید کرد: از ساعت ۱۲ ظهر فردا دوشنبه ۱۲ آبان این محدودیت‌ها در مبادی ورودی و خروجی مرکز استان سمنان اعمال شود.

وی خاطرنشان کرد: محدودیت‌ تردد تعیین شده تا ۱۲ شب روز جمعه ۱۶ آبان ماه ادامه دارد. 

سخنگو و جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان یادآور شد: در صورت بی توجهی به محدودیت تردد و اخطار پلیس، متخلفین ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

طبق گفته ظهر امروز سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۴۳۴ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۵ هزار و ۲۹۸ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۱۱ آبان ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت هزار و ۷۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۳۸۹ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۲۰ هزار و ۴۹۱ نفر رسید.

 استان سمنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد و در شهرستان سمنان محدودیت و در سه شهرستان شاهرود، دامغان و گرمسار محدودیت های شدید کرونایی وضع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =