فرماندار: اعمال محدودیت با توجه به شرایط کرونا در کاشان لازم است

کاشان- ایرنا- فرماندار ویژه کاشان گفت: وضعیت این شهرستان به لحاظ بیماری کووید- ۱۹ با توجه به گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی، در حالت بحران قرار دارد و لازم است محدودیت‌هایی برای صنوف مختلف ایجاد شود.

علی‌اکبر مرتضایی عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی و نشست مشترک ستاد پیشگیری و مدیریت کرونای شهرستان کاشان با حضور استاندار اصفهان، رهنمودها در مورد شیوه‌های مختلف فرهنگ‌سازی برای رعایت بیشتر دستورالعمل‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به تداوم شرایط شیوع کرونا باید محدودیت‌هایی ایجاد شود و از جمله همه واحدهای صنفی خدماتی غیرضرور مانند مرکزهای تهیه و تولید طبخ غذا، رستوران فست‌فود و آشپزخانه‌ها باید تنها به صورت بیرون‌بر فعالیت کنند.

رئیس مرکز بهداشت کاشان نیز با اشاره به شرایط این شهرستان از نظر روند صعودی ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ گفت: با ایجاد محدودیت، تعطیلی دو هفته‌ای و قرنطینه‌سازی، احتمال کاهش این بیماری وجود دارد، در غیر این صورت روند بیماری همچنان صعودی خواهد بود.

مسعود دهقانی با اشاره به اینکه در اوایل شیوع کرونا برخی مناطق، خیابان‌ها و کوچه‌ها عاری از وجود این ویروس بود، اضافه کرد: در حال حاضر ویروس کرونا به علت گستردگی شیوع آن در همه مکان‌ها وجود دارد و منطقه‌ای نیست که در آن ویروس نباشد.

وی تشریح کرد: مقداری از شدت شیوع کرونا با تعطیلی ۶۰ تا ۷۰ درصدی کاسته خواهد شد، چون اگر یک نفر به این بیماری مبتلا ‌شود، به راحتی سه نفر دیگر را می‌تواند مبتلا کند.

رئیس مرکز بهداشت کاشان ادامه داد: این شهرستان جزو نقاط بحرانی و خیلی پرخطر استان اصفهان اعلام شده است و با توجه به تکالیف و وظایف واگذار شده از ستاد ملی کرونا از فرمانداری انتظار می‌رود برای برقراری محدودیت‌ها به استناد دستورالعمل فعالیت مرکزها، مکان‌ها و واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی در همه‌گیری کووید- ۱۹ از روز  چهارشنبه، ۱۴ مهر به مدت یک هفته اقدام کند.

وی تاکید کرد: این تعطیلی‌ها شامل بازارهای محلی و سرپوشیده، مسجدها و مصلی‌ها، دانشگاه‌ها، مدرسه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های خصوصی و دولتی، استخرها، مرکزهای تفریحی، آبی، باشگاه‌های ورزشی سالنی، سینما، تئاتر و مرکزهای مشابه‌، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، شهربازی و پارک‌ها است.

دهقانی تصریح کرد: مکان‌های تاریخی و گردشگری وابسته به شهرداری و میراث فرهنگی، قنادی، شیرینی‌پزی، خشکبار، آب میوه، و بستنی‌فروشی، تالارها، کافی‌شاپ، قهوه‌خانه، چایخانه و مرکزهای عرضه مواد دخانی نیز از تاریخ اعلام شده به مدت یک هفته در این شهرستان باید تعطیل شود.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

۶۲۰ هزار و ۴۹۱ نفر تا کنون در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند که ۴۸۶ هزار و ۶۹۱ نفر بهبود یافتند و ۳۵ هزار و ۲۹۸ نفر فوت کردند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =