۱۳۰ بنگاه املاک غیرمجازمهمترین عامل گرانی مسکن در استان بوشهر هستند

بوشهر- ایرنا- معاون امور عمرانی استانداری بوشهرگفت: ۱۳۰ بنگاه املاک غیرمجاز از عوامل مهم گرانی مسکن و ساخت و سازهای غیرمجاز در این استان هستند.

به گزارش ایرنا، مهرداد ستوده  یکشنبه شب در جلسه بررسی ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان دشتستان افزود: در کنار مبارزه با معضل زمین خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد جدی با بنگاه املاک های بدون مجوز و متخلف در دستور کار کمیته صیانت از اراضی ملی قرار گرفته است.

وی یادآورشد: صیانت از بیت المال و حفظ و حراست از اراضی ملی و دولتی که حق همه مردم است باید  توسط همه دستگاه های اجرایی مربوطه با جدیت دنبال شود.

ستوده اظهارداشت: در همه شهرستانهای استان ساخت و سازهای غیرمجاز بسیار زیاد شده اما در دشتستان این مساله حادتر از سایر شهرستان هاست طوریکه تغییر کاربری اراضی ملی و کشاورزی، منابع ملی وساخت و ساز در دره ها و مسیل رودخانه های فصلی  در این شهرستان جدی است.

وی ادامه داد:  ارائه گزارش کامل دستگاه های مربوطه، برخورد با انشعابات آب و برق غیرمجاز، برخورد با مدیران و کارمندان سهل انگار و احیانا متخلف، شناسایی بنگاه های املاک غیرمجاز و برخورد قانونی با آنها و تقویت کارشناسان حقوقی دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع نظیر منابع طبیعی، راه و شهرسازی، امور اراضی جهاد کشاورزی و شهرداریها و دهیاریها از جمله اقدامات کارساز خواهد بود.

ستوده گفت: تعیین محدوده شهرها و روستاها در قالب  طرح کمربند سبز که اجرای آن با مشکل روبرواست اما به دستگاه ها سپرده شده که برآورد هزینه شود و با طرحهای مختلف دیگر محدوده بندی این کار انجام شود.

فرماندار دشتستان نیزگفت : یکی از ضروری ترین موضوع در شورای تامین و کمیسیون صیانت از اراضی ملی و دولتی برخورد با زمین خواری است .

فتح اله نوروزی افزود : اگر در حوزه امور اراضی ۳۷ هکتار قلع و قمع صورت گرفته ۱۰ هکتار آن در سالجاری بوده است و ۲۵ هکتار نیز در شهر برازجان در حال انجام است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها