کنکوری‌های دارنده نقره و برنز المپیاد دانش‌آموزی انتخاب رشته کنند
عکس آرشیوی است

تهران-ایرنا- دارندگان مدال‌های نقره و برنز داخل المپیادهای دانش‌آموزی واجد شرایط آئین‌ نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان که در آزمون سراسری سال ۹۹ شرکت کرده‌اند، باید از ۱۱ تا ۱۲ آبان ماه نسبت به ثبت‌نام و انتخاب واحد اقدام کنند.

به گزارش روز یک شنبه سازمان سنجش آموزش کشور این دسته از داوطلبان برای انتخاب رشته ویژه باید از تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ لغایت ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ نسبت به ثبت‌نام و انتخاب ۵ کدرشته ‌محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ (دفترچه شماره ۲) اقدام کنند.

مطابق ماده ۲ «آئین‌ نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان به شماره ۲۱/۷۷۸۹۷ مورخ ۱۳۹۳/۰۵/۰۵ مصوب شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» حداکثر ۱۰ درصد ظرفیت هر کدرشته ‌محل به حائزین شرایط این آیین ‌نامه اعم از دارندگان نشان طلا، نقره و برنز کشوری المپیادهای دانش آموزی، دانشجویان نمونه کشوری در دوره کاردانی، رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره جوان خوارزمی در دوره‌های دانش آموزی یا کاردانی و دانش آموخته رتبه اول دوره کاردانی به شرط کسب حدنصاب نمره علمی لازم اختصاص می‌یابد (برای دارندگان نشان‌ های طلا، نقره و برنز کشوری المپیادهای دانش آموزی طبق ابلاغیه شماره ۲/۲۱/۶۵۶۶۴ مورخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۸۰ درصد و برای سایرین ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر کدرشته محل). سازمان سنجش آموزش کشور براساس اولویت نمره و انتخاب رشته متقاضیان نسبت به معرفی آن‌ها در ظرفیت تخصیصی اقدام می ‌کند.

در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مبنی بر اعمال محدودیت در پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا امکان پاسخگویی حضوری وجود ندارد و بررسی و پاسخ‌گویی به درخواست‌ها به صورت اینترنتی انجام می‌شود. لذا خواهشمند است از مراجعه حضوری جداً خودداری فرمایید.

سوالات خود را می‌توانید از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی https://request.sanjesh.org مطرح نمایید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =