دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: نیروهای مسلح منشاء اعتماد به نفس ملی هستند

تهران-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نیروهای مسلح سرمایه عظیم انسانی و اجتماعی و منشاء اعتماد به نفس ملی هستند.

به گزارش روز یک شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سعیدرضا عاملی در حاشیه  مراسم امضای تفاهم‌نامه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد کل نیروهای مسلح که امروز در محل ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد اظهار داشت: نیروهای مسلح به لحاظ ظرفیتی که در توسعه علم و فناوری دفاعی و پژوهش‌های دفاعی دارند به عنوان سرمایه‌ای ملی محسوب می‌شوند که می‌توانند به سایر بخش‌های علم و فناوری کشور کمک کنند و باعث توسعه صنعت و اقتصاد کشور شوند.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران افزود: نیروهای مسلح امانتدار وفاداری نسبت به مردم و حکیم انقلاب بوده‌اند و قدرت خلاقانه دفاعی کشور در مقایسه با گذشته چندین برابر شده و قدرت بازدارندگی تعدی به حریم ملی را به اوج رسانده‌اند.
وی اضافه کرد: این تفاهم نامه‌ای که امضا شد بیشتر از این جهت حائز اهمیت است که بتوانیم به توسعه ظرفیت‌های علمی و فناوری نیروهای مسلح و توسعه همکاری‌های این نیروها با بخش صنعت، اقتصاد و کشاورزی وغیره کمک کنیم.
عاملی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در مرحله یک شتاب بزرگ و در مسیر تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ در جهان است گفت: ما توانسته‌ایم در حوزه علم و فناوری رتبه‌های بزرگی را در دنیا کسب کنیم.ضریب نرخ رشد علم در ایران، کشور ما را در رتبه چهارم جهان قرار داده است و همچنین در بسیاری از حوزه‌ها مثل نانو، بایو و برخی فناوری های فضایی ایران جزو ده کشور برتر دنیا است.

وی ادامه داد: وجود ۱۴ دانشگاه متعلق به نیروهای مسلح و ۳۰ مرکز آموزشی و پژوهشی این نهاد، ظرفیت عظیم ملی است که باید با تسهیل کردن امور مربوط به رسمیت شناختن مدارک و توسعه‌های لازم، تقویت بیشتری شوند.

وی افزود: کارگروه مشترکی بعد از امضای تفاهم نامه بین دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل می‌شود و ما در این همکاری جدی هستیم و هر مساعدت و کمکی که لازم باشد انجام خواهیم داد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: بخش دیگر تفاهم نامه مربوط به همکاری‌ها در حوزه فرهنگ بود، که در چارچوب سند مهندسی فرهنگی کشور و در حوزه امور فرهنگی نیروهای مسلح و ایجاد فضای روحیه اسلامی و انقلابی در جامعه همکاری‌هایی را که می‌توانیم انجام خواهیم داد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =