بیش از ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی در لرستان تایید شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۱۱میلیارد و ۴۰۳ میلیون تومان تسهیلات سرمایه در گردش به ۵۱ طرح استان پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا نامدار صیادی روز یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری افزود: این تسهیلات برای ۵۱ طرح در زیربخش‌های دام و طیور، آبزیان، زراعت و باغبانی و به عاملیت بانک کشاورزی تصویب شده است.

وی اظهار داشت: این تسهیلات جهت تثبیت شغل و افزایش تولید در حوزه‌های پرورش مرغ گوشتی، پرواربندی بره و گوساله، پرورش گاو شیری، گوسفند داشتی، ماهیان سردآبی و طرح‌های گلخانه و کشت کلزا مورد تصویب قرار گرفت.

وی ادامه داد: مقرر شده است مدیریت زراعت لرستان طی ۴۸ ساعت با هماهنگی مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها کلزاکاران و متقاضیان را پس از ثبت در سامانه سیتا به مدیریت امور سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان معرفی کنند.

۸۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در لرستان وجود دارد، ۱۳۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی لرستان هستند،۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر از این بخش ارتزاق می کنند و ارزش افزوده سه میلیون تن محصول تولیدی استان به بیش از هفت هزار میلیارد تومان می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =