روند بازآفرینی بافت فرسوده شهر پیشوا با کندی مواجه شده است

تهران- ایرنا- معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری پیشوا گفت:روند بازآفرینی بافت فرسوده شهر پیشوا با کندی پیش می‌رود و همه دستگاه‌های متولی باید با همکاری منسجم این فرآیند را تسریع بخشند.

ابوالفضل نجفی روز یکشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که در محل فرمانداری پیشوا برگزار شد اظهار کرد: شهرداری به عنوان دبیر ستاد بازآفرینی لازم است تا تعامل بیشتری با سایر نهادها برای تسریع بخشیدن به پروژه بازآفرینی بازار سنتی پیشوا داشته باشد.

وی گفت: وجود حرم مطهر امامزاده جعفر(ع) و بازار سنتی پیشوا که آمیزه‌ای از هنر، معماری و قدمت تاریخی است، نعمت بزرگ و فرصت طلایی برای منطقه به شمار می رود که باید در بازآفرینی شهری، به شاخصه‌های معماری اصیل ایرانی توجه کرد.

وی تصرح کرد: حرم حضرت جعفربن‌موسی الکاظم(ع) و بازار سنتی پیشوا، مکمل یکدیگرند و لازم است تا اجرای طرح توسعه و بازآفرینی آن‌ها که اهداف و منافع مشترکی دارند، به موازات هم پیش رود.

نجفی افزود: فاز اول طرح بازآفرینی بازار سنتی پیشوا باید طبق برنامه زمانبندی و تا اسفندماه امسال عملیاتی شود.

وی گفت: طرح توسعه حرم مطهر و تفضیلی شهر با تعارضاتی همراه است که لازم است با برگزاری جلسه مشترک بین ادارات اوقاف و امور خیریه، میراث فرهنگی، موقوفه امامزاده، شورای شهر، شهرداری و کارشناسان محلی، این تعارضات برطرف شود.

معاون فرماندار پیشوا افزود: شبکه آبرسانی بازار سنی پیشوا بسیار قدیمی و فرسوده است بنابراین اداره آبفا مکلف است پروژه جابجایی خط لوله انتقال آب و اصلاح شبکه آبرسانی بازار را هرچه سریعتر اجرا کند.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها