رییس صمت: معادن غیرفعال کرمان تعیین تکلیف می‌شود

کرمان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان(صمت) گفت: شورای معادن این استان حوزه محدوده‌های معدنی غیرفعال دارای اعتبار و فاقد اعتبار و مزایده‌ای را تعیین تکلیف می‌کند.

به گزارش ایرنا، مهدی حسینی‌نژاد عصر یکشنبه در هفتمین نشست شورای معادن استان کرمان افزود: تعیین تکلیف معادن و محدوده‌های غیرفعال دستورالعمل رزم حسینی در ابتدای عهده‌دار شدن سمت وزیر صنعت، معدن و تجارت، بود.

وی اظهار داشت: بند ۹ این دستورالعمل معادن را موظف به فعال شدن کرده و در غیر این صورت شورای معادن نسبت به تعیین تکلیف آنان اقدام می‌کند.

دبیر شورای معادن استان کرمان از تمامی بهره برداران معدنی استان کرمان درخواست کرد که به‌دنبال فعال کردن معادن خود باشند و یا مشکلات پیش بینی نشده و خارج از توان خود را گزارش کنند.

وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در غیر این صورت از طریق شورای معادن نسبت به تعیین تکلیف این معادن و ایجاد زیرساخت برای ورود سرمایه گذاران جدید اقدام می‌کند زیرا عمل در جهت رشد و توسعه استان کرمان ازجمله سیاست‌های استان و در اولویت فعالیت‌ها قرار دارد.

وی با اشاره به وجود ۲ هزار محدوده مزایده ای در استان کرمان گفت: باید در خصوص فعال شدن نزدیک به ۲۰۰ معدن در استان و یا تعیین تکلیف و پرداخت حقوق دولتی آنان اقدام کرد.

مصوبات هفتمین نشست شورای معادن کرمان

حسینی‌نژاد اضافه کرد: هفتمین نشست شورای معادن استان کرمان با پنج دستور کار به صورت ویژه برگزار شد که چهار مورد مربوط به معدن‌کاران بود که در این نشست برای رفع مشکلاتشان تصمیماتی اتخاذ شد.

وی افزود: مشکلاتی در زمینه ضوابط، مقررات، بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های بین دستگاه های مختلف وجود دارد که این بخشنامه ها بعضا منجر به ایجاد سدهایی پیش روی سرمایه گذاران شده لذا مقرر شد که در نشست آینده شورای معادن گزارش کاملی از آخرین وضعیت قوانین و مقررات معدنی بیاوریم.

دبیر شورای معادن استان کرمان ادامه داد: باوجود مقررات و اختیارات شورای معادن استان کرمان بحث‌های ایمنی، تعیین تکلیف محدوده های ثبت شده و در نهایت برای اصلاح بخشی از بخش نامه‌ها گزارشی به این شورا ارائه شود.

وی تصریح کرد: بخش از مسایل ایمنی معدن‌های زغالسنگ و سایر معادن را در شورای معادن استان کرمان دنبال می‌کنیم و بخشی از زیرساخت‌ها و بودجه ایجاد مرکز امداد و نجات در کرمان تخصیص داده شد و از مابقی اقدامات از محل وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می شود.

حسینی‌نژاد با اشاره به پیگیری کمیسیون کارگری برای تامین اعتبار معادن زغالسنگ و معدن مس چهارگنبد گفت: با دادن معافیت به واحدها و صنایع معدنی و معدنی در راستای رفع مشکلات ایمنی آن اقدام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =