آیت‌الله محمودی: اتحاد جهان اسلام تنها راه مقابله با اسلام‌ستیزان غربی است

تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین گفت: اتحاد جهان اسلام و بیداری جوامع بشری تنها راه مقابله با اسلام ستیزان غربی است که مقابله با اسلام را در توهین به ساحت نبی مکرم اسلام(ص) دنبال می‌کنند.

آیت الله سیدمرتضی محمودی روز یکشنبه در گفتگوی اختصاصی با ایرنا اظهار کرد: توهین نشریه فرانسوی " شارلی ابدو" به ساحت نورانی پیامبر اسلام و حمایت رئیس جمهور این کشور از این اقدام موهن، نشان از هراس سردمداران کشورهای غربی از رشد روزافزون گرایش مردم به اسلام دارد، آن‌ها ناتوانی خود را در مقابله با دنیای اسلام، با توهین به مقدس‌ترین انسان و جهان اسلام دنبال می‌کنند.

وی اظهار کرد: وجود نورانی پیامبر اکرم(ص) موهبتی الهی است که خداوند او را برای هدایت بشر انتخاب کرد وبا لطف خداوند موانع از سر راه او برداشته شد و دعوتش گسترش یافت، این چنین رفتارها نمی‌تواند از نورانیت پیامبر اسلام بکاهد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین تصریح کرد: دشمنان و مشرکین در صدر اسلام بارها به آن حضرت اهانت کردند که قرآن کریم نیز به آن اشاراتی داشته ولی صبر واستقامت ایشان، تمام دشمنی‌ها را خنثی کرد و نورانیت آن حضرت و اسلام روز به روز فراگیرتر شد.

وی با تقبیح توهین به نبی مکرم اسلام گفت: امروز جهان شاهد اهانت به آن پیامبر بزرگ است که متاسفانه سران فرانسه از این اهانت‌ها حمایت کردند ولی خشم و نفرت عمومی در سراسر جهان از این اقدام زشت نشان داد که آنها قادر نیستند که با جهان اسلام مبارزه کنند و درنهایت پیروزی از اسلام وپیامبر خواهد بود.

آیت الله محمودی تأکید کرد : اتحاد جهان اسلام و بیداری جوامع بشری قطعا این توطئه را نیز خنثی کرده و مسلمانان و آزادیخواهان جهان بار دیگر به سینه این جنایتکاران دست رد می‌زنند.

به گزارش ایرنا، نشریه فرانسوی شارلی ابدو برای دومین بار پس از ۲۰۱۵ میلادی، اخیرا انتشار کاریکاتورهای موهن راجع به پیامبر اسلام(ص) را تکرار کرد؛ حرکتی که توجیه آن «آزادی بیان» بوده است؛ حال‌آنکه بر مبنای اسناد حقوق بین‌الملل و با توجه به تعریف آزادی بیان و محدودیت‌های آن، به‌هیچ‌وجه توهین به اعتقادات دیگر ادیان و اقوام جزو آزادی بیان به شمار نمی‌آید.

رییس جمهوری فرانسه نیز اخیرا در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز علیه رسول گرامی اسلام(ص) ادامه خواهد داد و آن را حمایت از ارزش‌های سکولاریسم خواند؛ امری که با واکنش تند مسلمانان روبرو شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها