کلاهبردار فروش اقساطی تلفن همراه با ۱۵۰ شاکی روانه دادسرا شد

تهران-ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری فردی خبر داد که با تبلیغ فروش گوشی تلفن همراه اقساطی از ۱۵۰ کاربر فضای کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام پلیس تهران بزرگ، سرهنگ "جلیل موقوفه‌ای" روز یکشنبه گفت: تعدادی از شهروندان به کلانتری ۱۰۸ نواب مراجعه و اظهار کردند با فردی که در صفحه اینستاگرامش در شبکه های اجتماعی تبلیغ فروش اقساطی گوشی تلفن همراه می کرد، آشنا شدیم و پس از مدتی گفت و گو در خصوص شرایط خرید و واریز بیعانه خرید منتظر دریافت تلفن همراه بودیم که مدیر کانال پاسخگویی تلفن ها نبوده و تلفن همراهش را خاموش کرده است و مدتی بعد متوجه مسدود شدن صفحه تبلیغاتی شدیم.

این مقام انتظامی با اشاره اینکه تحقیقات اولیه نشان از این داشت که مدیر کانال با تبلیغ فروش اقساطی تلفن همراه با کمتر از قیمت واقعی کاربران فضای مجازی را به خرید اقساطی تلفن همراه و واریز بیعانه ترغیب کرده است، افزود: در بررسی های پلیسی مخفیگاه متهم در محدوده کلانتری نواب کشف و با هماهنگی های قضائی فرد کلاهبردار ۳۳ ساله توسط ماموران کلانتری نواب دستگیر شد.

سرهنگ موقوفه ای با اشاره به اینکه متهم به جرم کلاهبردای به همین شیوه در مدت یک سال اخیر معترف شده است، افزود: تا کنون بیش از ۱۵۰ کاربر فضای مجازی به کلانتری ۱۰۸ نواب مراجعه و متهم را شناسایی کرده اند.

وی گفت: متهم با دستور قضائی برای تکمیل تحقیقات پلیسی در اختیار ماموران کلانتری قرار دارد و کاربران فضائی مجازی که به همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند برای شناسایی متهم و طرح شکایت می توانند به کلانتری نواب مراجعه کنند.
 

اعتراف سارق به ۷۵ فقره سرقت ضبط خودرو در تهران
سرهنگ "ضرغام آذین" سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارق ضبط خودروهای ۲۰۶ خبر داد و گفت: متهم به ۷۵ فقره سرقت اعتراف کرد.

وی افزود: با وقوع چند فقره سرقت ضبط فابریک از خودروهای  ۲۰۶ در حوزه سرکلانتری دوم پلیس پیشگیری سریالی بودن سرقت ها قوت گرفت و با تجمیع پرونده های مشابه مشخص شد که متهم ضبط های فابریک از خودروهای ۲۰۶ را سرقت می کند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه دستور دستگیری متهم و بازرسی از مخفیگاه وی از مرجع قضائی اخذ شد،   عنوان کرد: ماموران کلانتری ستار خان موفق شدند متهم را در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از آن مکان ۱۵ دستگاه ضبط فابریک سرقتی از خودرو های  ۲۰۶ کشف کنند.

سرکلانتر دوم با اشاره به اینکه متهم پس از انتقال به کلانتری نواب به ۷۵ فقره سرقت اعتراف کرد، افزود: متهم در بازجویی اولیه به فروش ضبط های سرقتی برای تامین هزینه مصرف مواد مخدر معترف شد.

سرهنگ آذین با اشاره اینکه شناسایی مالخر یا مالخران اموال سرقتی در دستور کار قرار دارد، خاطر نشان کرد: متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و با دستور قضائی برای کشف جزئیات پرونده در اختیار کلانتری نواب قرار دارد.

استرداد ۱۷ میلیاردی اموال مال باختگان 

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کشف ۵۷ پرونده کلاهبرداری و برداشت غیر مجاز از حساب مال باختگان خبر داد و گفت: در این پرونده ها ۱۷ میلیارد ریال به مال باختگان مسترد شد.  

سرهنگ "داود معظمی گودرزی" اظهار داشت : در هفته جاری ۵۷ تن از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اظهار کردند، بدون اینکه اطلاعات کارت عابر بانک خود را در اختیار فرد دیگری قرار بدهند، مبالغی از وجوه شان کسر و به حساب سایر افراد انتقال یافته است.

وی با اشاره به اینکه تیم های مختلفی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم رایانه ای پلیس فتا مسئولیت پرونده ها را بر عهده گرفتند، گفت: در رصد و پالایش اطلاعاتی مشخص شد که این موارد برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان بوده و از طریق کپی کارت بانکی و سرقت داده ها و اطلاعات بانکی (فیشینگ) انجام شده است.

این مقام سایبری گفت: کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند با مسدودسازی سریع حساب های مقصد و ردیابی مبالغ سرقتی، ۱۷ میلیارد ریال وجوه کسر شده از حساب ۵۷ مال باخته را قبل از خروج از چرخه بانکی با هماهنگی های قضائی به آنان مسترد کنند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تصریح کرد: شناسایی و دستگیری عوامل این کلاهبرداری ها در دست بررسی است و تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد.

کشف ۴ دستگاه موتورسیکلت سرقتی 

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری و انهدام باند دو نفره سارقان موتورسیکلت و کشف ۴ پرونده سرقتی خبر داد.  

سرهنگ "قاسم دستخال" گفت: دوم مرداد ماه پرونده ای با موضوع سرقت موتورسیکلت آپاچی از کلانتری ۱۰۴ عباس آباد برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد و در اختیار دایره مبارزه با سرقت پایگاه سوم قرار گرفت.  

وی افزود: در گام اول تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با بررسی و پالایش اطلاعات به دست آمده متوجه شدند سارقان دو نفر بوده و با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی، سرقت موتورسیکلت شاکی را انجام داده اند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بیان داشت : تلاش برای کشف موتورسیکلت و دستگیری سارقان ادامه داشته تا اینکه بیست و سوم مرداد ماه یک دستگاه موتورسیکلت هوندا به همان شیوه انجام شد و گویای آن بود سارقان به صورت زنجیره ای در نقاط مختلف تردد و مرتکب سرقت می شوند. با جمع بندی سرنخ های بدست آمده از صحنه های سرقت کارآگاهان موفق به شناسایی هر دو سارق به نام های کیارش و احمد که از مجرمان سابقه دار بودند می شوند.

این مقام انتظامی گفت: با شناسایی هویت سارقان و کشف مخفیگاه سارقان، نتیجه تحقیاقت انجام شده به مرجع قضائ منعکس و دستور دستگیری هر دو متهم اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه هر دو متهم در مخفیگاهشان دستگیر و یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی از همان محل کشف شد، اظهار کرد: هر دو متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به ۴ فقره سرقت به همین شیوه معترف شدند.  

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی گفت: هر دو متهم به دادسرای مربوطه معرفی و با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =