۱۵۲ مددجوی کهگیلویه و بویراحمد صاحب شغل شدند 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۵۲ مددجوی زیر پوشش کمیته امداد این استان از ابتدای امسال تاکنون از طریق مراکز کاریابی صاحب شغل شده اند. 

قباد مبشری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در زمینه ایجاد اشتغال برای مددجویان این استان از طریق مراکز کاریابی هزینه شده است. 

وی افزود: برخی از مهمترین اهداف اجرای طرح کاریابی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و کهگیلویه و بویراحمد شامل درآمدزایی و افزایش توان اقتصادی خانوارهای مددجو، فراهم ‌کردن زمینه لازم برای اشتغال مددجویان و خروج تدریجی آنان از چرخه حمایت، ارتقای عزت ‌نفس مددجویان و صیانت از نهاد خانواده های مددجو است. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: توانمندسازی اقتصادی و خودکفایی مددجویان از طریق ایجاد اشتغال پایدار برای آنان جزو مهمترین برنامه ‌های کمیته امداد کشور و این استان است. 

مبشری عنوان کرد: یکی از رویکردهای مهم و اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و کهگیلویه و بویراحمد در زمینه ایجاد اشتغال پایدار  برای مددجویان تعامل با کارفرمایان به منظور بکارگیری آنان است. 

وی ابراز داشت: مراکز کاریابی و کارفرمایانی که مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد را بکار گیرند مشمول دریافت بسته ‌های تشویقی می شوند. 

مبشری گفت: برخی از این بسته های تشویقی شامل پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و پرداخت تسهیلات کارفرمایی در مناطق شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد است. 

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha