۶۰ درصد نفت سفید مناطق سخت‌گذر جنوب آذربایجان غربی توزیع شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب گفت: ۶۰ درصد سهمیه نفت سفید خانوارهای مناطق سخت‌گذر هشت شهر جنوب استان آذربایجان‌غربی توزیع شده‌است.

سیدجواد فیض‌حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای تامین و ذخیره‌سازی فرآورده نفت سفید نقاط کوهستانی روستاهای سخت گذر جنوب استان آذربایجان‌غربی از ابتدای سال‌جاری به میزان ۶۰ درصد و همچنین سهمیه نفت سفید مورد نیاز سوخت زمستانی خانوارهای شهری و روستایی مناطق غیر سخت‌گذر هشت شهر جنوب استان به میزان ۵۵ درصد با موفقیت توزیع شده ‌است.

وی افزود: با توجه به کوهستانی و سردسیر بودن بیشتر مناطق تحت پوشش منطقه میاندوآب، اطلاع‌رسانی لازم در خصوص دریافت و ذخیره سهمیه سوخت نفت سفید خانوارها در هشت شهرستان با هماهنگی فرمانداری‌ها و توزیع سوخت به ۲ روش کالابرگ و با استفاده از زیرساخت بانکی (طرح توزیع الکترونیکی سوخت) انجام شده‌است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های‌ نفتی منطقه میاندوآب با اشاره به فعالیت ۲۵۳ باب فروشندگی تعاون روستایی و ۱۱ باب فروشندگی محور در این منطقه افزود: سوخت موردنیاز ۶۱ هزار خانوار تحت پوشش این منطقه نفتی توسط نفتکش‌های فعال در حوزه حمل و نقل فرآورده‌های نفتی برای روستاها و مناطقی که فاقد گاز شهری است انجام می‌شود.

فیض‌حسینی با بیان اینکه سهمیه سوخت سالانه هر خانوار شهری (خانوارهای بدون انشعاب گاز طبیعی) به طور متوسط ۲ هزار و ۴۰ لیتر است، افزود: این خانوارها می‌توانند با توجه به تعداد خانوار و سهمیه اعلام شده به فروشندگی‌های شهری و روستایی مربوطه برای دریافت سهمیه خود در فاصله‌های زمانی تعیین شده مراجعه کنند.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب با داشتن هشت ناحیه و ۹۷ باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی مسوولیت تامین و توزیع چهار نوع فرآورده نفتی را به هشت شهر جنوب استان آذربایجان‌غربی برعهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =