سهم جمعیت روستایی در شهرستان پاکدشت افزایش یافته است

تهران- ایرنا- فرماندار پاکدشت گفت: در سایه توجه ویژه دولت تدبیر و امید به مناطق روستایی، از میزان مهاجرت روستانشینان به مناطق شهری کاسته شده و سهم جمعیت روستایی در شهرستان پاکدشت افزایش یافته است.

هادی تمهیدی روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات روستای آفرین از توابع بخش شریف آباد پاکدشت گفت: روستاها بخش مولد جامعه هستند که تولید و اشتغال به ویژه در حوزه کشاورزی در آن‌ها رونق دارد، بنابراین با رفع مشکلات و موانع توسعه این مناطق می‌توان شعار جهش تولید مد نظر رهبر معظم انقلاب را محقق و موجب رونق تولید در حوزه‌های کشاورزی و دامپروری شد.

وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به عمران و آبادانی روستاها داشته و این امر موجب افزایش سهم جمعیت ساکن در روستاها شده و نرخ جمعیت روستانشین شهرستان با رشد بیش از چهار درصدی همراه شده است.

تمهیدی تصریح کرد: یکی از مهمترین افتخارات دولت تدبیر و امید توجه ویژه به مناطق روستایی است و این مهم در شهرستان پاکدشت با اختصاص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده باعث شده تا چهره مناطق روستایی تغییر یابد.

هادی تمهیدی افزود: در طول فعالیت دولت بیش از ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده به مناطق شهری و روستایی پاکدشت ارائه شده که این امر تحول عظیمی در خدمت رسانی به مردم این شهرستان به وجود آورده است.

وی گفت: از مجموع این اعتبارات، بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به روستاهای شهرستان پاکدشت اختصاص یافته که این اعتبارات در حوزه های زیرساخت، اجرای طرح های هادی روستایی، بازگشایی معابر، احداث ساختمان اداری، خرید و تجهیز ماشین آلات آتش نشانی، ساخت فضاهای فرهنگی، بوستان های روستایی و احداث سالن و زمین های ورزشی شده است.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =