طرح‌های جهش تولید بوشهر ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهرگفت: در مرحله نخست پرداخت تسهیلات جهش تولید از ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب این استان ۲۰۰ میلیارد ریال آن به طرح‌های تولیدی پرداخت شد.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر افزود: همچنین با هدف حمایت از تولید اعتبار یارانه سود تسهیلات برای کمک به واحدهای تولیدی پیش بینی شده که این مهم کمک بزرگی به روند پرداخت تسهیلات و اقتصادی‌تر شدن تسهیلات مدنظر آنها  است.
وی ادامه داد: همچنین بهره‌گیری از ظرفیت تبصره پنج قانون بودجه برای تسویه بدهی‌ دستگاه‌های اجرایی به اشخاص حقیقی و حقوقی مانند پیمانکاران از طریق بانک‌ها به صورت تهاتر باید به طور جد در دستور کار قرار گیرد.

گراوند ادامه داد: استفاده لازم از این ظرفیت برای برطرف کردن برخی بدهی‌های دستگاه‌ها و بانک‌ها بدون شک به حل مشکلات اعتباری طرح‌های عمرانی نیز کمک شایانی می‌کند.

وی با اشاره بر نقش مصارف و منابع بانک‌ها در توسعه و حل مشکلات جامعه عنوان کرد: بانک‌ها باید در توسعه استان بوشهر بیشتر نقش‌آفرینی کنند.

گراوند افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی استان بوشهر باید گردش مالی و اعتباری خود را در بانک‌های استان مورد توجه قرار دهند تا از این طریق نقش بانک‌ها در توسعه استان افزایش پیدا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =