تاکنون کودکان در کیش به کرونا مبتلا نشده‌اند
عکس تزئینی است

کیش-ایرنا- معاون درمان بیمارستان کیش گفت: خوشبختانه تاکنون مورد مثبت ابتلا به کرونا در نوزاد یا کودکی در این جزیره گزارش نشده است.

دکتر مهران روشن امروز در گفت‌وگو با ایرنا با اعلام این خبر افزود: البته شاهد مراجعه کودکانی با موارد مشکوک بوده‌ایم اما خوشبختانه نتیجه آزمایش آنها منفی بود و تاکنون مورد مثبت ابتلا به کرونا درکودکان گزارش نشده است.  

وی در خصوص روند عمومی ابتلا به کرونا در جزیره گفت: در طول یک هفته اخیر روزانه ۵-۶ مورد بستری داشته‌ایم که خوشبختانه بر اساس تست‌های پی سی آر انجام شده،‌ حتی نسبت به یک ماه گذشته،‌ شاهد یک روند کاهشی در موارد مثبت ابتلا به کرونا و بیماران بستری در سطح جزیره هستیم.   

روشن با اشاره به این که فعلا بیمار کرونایی در آی سی یو بیمارستان بستری نیست افزود: در حال حاضر ۶ بیمار در بخش بستری هستند که حال عمومی همه آنها خوب است.

وی در خصوص ابتلا به کرونا در سنین پایین‌تر گفت:‌  از آن جایی که سطح ایمنی جوان‌ترها بالاتر است، بنابراین ممکن است دچار عوارض نشوند و خیلی سریع‌تر روند بیماری کنترل شود و یا نیازی نباشد در بیمارستان بستری شوند و بتوانند در منزل دوران قرنطینه را سپری کنند؛ مگر این که دچار عوارض تنفسی یا درگیری ریه شوند. بنابراین عدم بستری شدن جوانان در بیمارستان نباید به معنای عدم ابتلای انها به کرونا تلقی شود.

معاون درمان بیمارستان کیش سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جانب کیشوندان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: اگر مردم همچنان فاصله اجتماعی،‌ استفاده از ماسک،‌ شست‌وشوی مداوم دست‌ها،‌عدم شرکت در تجمع‌ها و مهمانی‌ها و کاهش میزان حضور در بیرون از منزل را رعایت کنند، می‌توانیم نسبت به کاهش موارد ابتلا و بستری در جزیره امیدوار باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =