روحانی اهل سنت شهرستان اوز:مهمترین عامل نفوذ دشمن، تفرقه و دو دستگی است

لارستان – ایرنا- مدیر موسسه علوم دینی و امام جمعه موقت شهرستان اوز استان فارس گفت: مهمترین عامل نفوذ و سیطره دشمن و نقطه ضعف امت اسلامی در طول تاریخ دامن زدن بر اختلافات و تفرقه و دو دوستگی بوده است.

شیخ محمد صالح انصاری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تجربه تاریخی همواره تفرقه موجب رخنه دشمن و البته مسیر ارتباطی میان منافقین داخلی با دشمنان خارجی بوده است.

وی با بیان اینکه همواره دشمن سعی داشته تا آتش اختلاف و تفرقه را شعله ور کند، افزود: دشمن می داند که بهترین راه بهره وری و استفاده اش از همین راه تفرقه است.

وی یادآور شد: همچنین تجربه تاریخی به ما می گوید که  حرکت در مسیر پیشرفت و تعالی ، عزت و استقلال واقعی جوامع اسلامی نیز بر پایه حفظ وحدت، انسجام و تقویت همبستگی میان ملت های مسلمان بوده است.

امام جمعه موقت شهرستان اوز ادامه داد: خداوند متعال در آیات و روایات متعدد و البته به عنوان مصداق بارز در سوره آل عمران بر وحدت و انسجام مسلمین و میان امت اسلام تاکید و از آن به عنوان نعمت یاد کرده است.

مدیر مجتمع علوم دینی شهرستان اوز تصریح کرد: همچنین خداوند به همان میزان که در مدح و ستایش و تاکید بر وحدت و انسجام سخن گفته ، تفرقه و دو دستگی را نیز عذاب خطاب کرده است.

وی یادآور شد: ارزش، جایگاه و ضرورت حفظ وحدت و انسجام در یک حکومت دینی و الهی حتی از نظر اهل خرد و انسان های عاقل به گونه ای است که باید همه چیزت را فدا کنی تا بتوانی  به این گوهر گرانبها یعنی "وحدت" دست یابیم و در مذمت و عذاب تفرقه نیز باید از بسیاری از چیزها نیز بگذری که گرفتار آن نشویم.

این روحانی برجسته اهل تسنن شهرستان اوز با بیان اینکه داشته ها و اشتراکات زیادی میان اهل سنت و شیعه وجود دارد ، گفت: تداوم و اقتدار واقعی و برگ برنده  نظام اسلامی در مقابل دشمنان در گرو حفظ انسجام و وحدت میان همه مذاهب، افراد و گروه های مختلف و پرهیز از دودستگی ها و اختلافات است.

شهرستان اوز در فاصله ۳۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد .

اخبار مرتبط