استاندار تهران:‌ توسعه دولت الکترونیک به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کمک می‌کند

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: اگر دولت الکترونیک تاکنون محقق شده بود بدون شک امروز فاصله‌گذاری اجتماعی بیش از وضعیت کنونی می‌توانست به کنترل بیماری کویید ۱۹ کمک کند.

انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در نشست شورای اداری استان تهران افزود: ایجاد و توسعه خدمات دولت الکترونیک از مفاد سند برنامه توسعه ششم کشور است که در سال ۱۳۹۳ به تصویب رسید اما به دلایل مختلف تاکنون محقق نشده است.

وی یادآورشد: قطعا نزدیک ۸۰۰ هزار مسافر روزانه مترو و همین میزان اتوبوس، فقط برای خرید و کارهای غیر ضرور جابجا نمی شوند و تعداد قابل توجهی از آنان به قصد مراجعه به ادارات از خانه بیرون می آیند.

محسنی بندپی اظهارداشت: بنا بود با توسعه خدمات دولت الکترونیک سالانه ۱۲.۵ درصد از حجم مراجعات مردم به دستگاه های دولتی کاهش یابد اما اکنون بعد از گذشت ۶ سال در ابتدای اجرای این قانون هستیم.

استاندار تهران گفت: این استان باید پیش قراول اجرای این قانون و راه اندازی میز و پیشخوان خدمات دولت باشد تا سایر استان ها نیز از این روند تبعیت و الگوبرداری کنند.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه از ۱۵ آبان امسال، مراجعه حضوری به دستگاه ها ممنوع خواهد بود، تاکید کرد: با این وجود، در صورتی که شهروندی به هر دلیلی به دستگاهی مراجعه کرد، کارمندان و نیروها باید با سعه صدر و روی خوش، به آنان خدمت رسانی کنند.

این مقام مسئول اعلام کرد: بدون شک اداره کل راه و شهرسازی نیز باید این مسیر ارائه الکترونیک خدمات را در پیش گیرد و همه دستگاه‌ها نیز تا پایان آبان ماه، همه استعلام هویت خود را با اتصال به درگاه سازمان ثبت احوال، به صورت الکترونیکی انجام دهند.

وی ادامه داد: در انتخابات سال گذشته نیز، با اتصال سامانه های ستاد انتخابات به درگاه اطلاعاتی ثبت احوال، این استان شاهد ارتقای ۲۴ پله ای در تقویت خدمات الکترونیک انتخابات بود.

محسنی بندپی اضافه کرد: همه دستگاه ها باید با جدیت موضوع استقرار میز و پیشخوان خدمات دولت الکترونیک را دنبال و اجرا کنند.

به گفته وی، تحقق دولت الکترونیک، علاوه بر جلوگیری از مراجعه حضوری شهروندان و ارباب رجوعان، زمینه کاهش فساد اداری و افزایش شفافیت خدمات را نیز فراهم می کند.

استاندار تهران یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته از ۸ صبح دیروز و امروز ۴۳۴ نفر در سراسر کشور و ۷۹ نفر در استان تهران بدلیل ویروس کرونا جان باختند و به همین منظور باید اقدامات پیشگیرانه ای در سراسر کشور و کلانشهر تهران صورت بگیرد.

به گفته وی، تمامی دستگاه های اجرایی تا آخر آبان ماه باید تمامی استعلامات و مکاتبات خود را بصورت الکترونیکی انجام دهند و در این مدت بسیاری از اقدامات دستگاه های اجرایی بصورت الکترونیکی شده و تردد مردم در ادارات کاهش یافته است.

طرح اکرام در دستگاههای دولتی اجرا شود

استاندار تهران با اشاره به راه اندازی پویش ایران مهربان گفت: طرح اکرام در میان کارکنان دستگاه ها دولتی برای جلب کمک های داوطلبانه آنان به ایتام اجرا شود.

محسنی بندپی اعلام کرد: در هر جامعه ای به علت عدم برخورداری از امکانات مختل، گاهی شرایطی برای افرادی پیش می آید که نیازمند کمک روحی، روانی، مالی و اجتماعی هستند و در این موقعیت حس انسان دوستی، افراد را به هم نزدیک می کند.

وی در خصوص اجرای طرح اکرام ایتام تاکید کرد: این کودکان بنا به هر دلیلی در شرایطی قرار گرفته اند که نیازمند کمک دیگر انسان هستند و اگر این اتفاق رخ ندهد، آنان دوران کودکی خود را از دست می دهند و گاه وارد محیط هایی می شوند که نتیجه آن افزایش معضلات اجتماعی است.

این مقام مسئول ادامه داد: بدون شک همانگونه که امام معصوم (ع) فرموده اند بهترین زیست آن است که همه آحاد جامعه از شرایط یکسان و رفاه برابری برخوردار باشند.

محسنی بندپی بیان کرد: کمیته امداد از بدو تشکیل با جدیت به دنبال بهبود شرایط زندگی نیازمندان جامعه بوده است و این مسئولیت نیز در سازمان بهزیستی کشور در روند کمک به معلولان نیازمند مشاهده می شود.

استاندار تهران به افزایش چندین برابری میزان مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از سال ۹۶ به بعد اشاره کرد و گفت: با تمام این اقدامات، این دو نهاد به تنهایی نمی توانند همه افراد را تحت پوشش قرار دهند و نیازمند همکاری سایر اقشار جامعه هستند.

وی میزان هدفگذاری کمیته امداد برای تحت پوشش قرار دادن ایتام را ۴۶۱ هزار نفر برشمرد و یادآورشد:  از این میزان متاسفانه نزدیک به ۲۰ درصد محقق شده است و با هدف تعیین شده فاصله بسیاری وجود دارد از همین رو بهبود این آمار نیازمند همکاری همه اقشار جامعه از جمله کارمندان دولت است.

رفع تصرف از ۶۵ میلیون متر مربع از زمین های تهران

استاندار تهران گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز شرایط نا مساعدی را در این استان ایجاد کرده است با این وجود، با اهتمام جدی نیروهای نظارتی و استانداری تاکنون از ۶۵ میلیون متر مربع از زمین های این استان رفع تصرف شده است.

وی با بیان اینکه آزادسازی این میزان زمین کار کمی نیست، تصریح کرد: با وجود این اقدامات، همچنان می توان در گوشه و کنار شهرها ساخت و سازهای غیر مجاز مشاهده کرد که نیازمند تقویت اقدامات پیشگیرانه در این زمینه است.

محسنی بندپی اجرای طرح کاداستر را یکی از اقدامات موثر برای تعیین مالکیت زمین ها در مناطق مختلف این استان برشمرد و تاکید کرد: جهاد کشاورزی این موضوع را جدیت دنبال می کند و باید در این زمینه مراقبت بیشتری انجام گیرد.

سومین جلسه شورای اداری استان تهران امروز- یکشنبه در محل استانداری تهران و به ریاست انوشیروان محسنی بندپی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =