بیمارستان‌های کرمانشاه برای پذیرش بیماران کرونایی بسیج می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به روند صعودی مبتلایان به کرونا در استان از بسیج بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران کرونایی خبر داد و گفت: باید از ظرفیت‌های موجود برای مدیریت تخت‌های بیمارستانی بخوبی استفاده کنیم.

دکتر «محمودرضا مرادی» روز یکشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود:هم اکنون با روند صعودی مبتلایان به کرونا و موارد بستری در استان مواجه هستیم و اقدامات گسترده‌تری برای گذر از موج سوم کرونا در استان باید صورت گیرد و مردم نیز باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای عبور از این موج بیماری را جدی بگیرند.

او گفت: با توجه به ادامه وضعیت قرمز در استان باید به مدت ۲ هفته پذیرش و جراحی بیماران الکتیو در بیمارستان امام رضا (ع) کنسل و ۲ بخش دیگر از این بیمارستان به بیماران کرونا اختصاص داده شود.

وی اظهارداشت: به دلیل افزایش تعداد موارد بستری در بیمارستان‌های درگیر کرونا، باید در این مراکز از نیروهای اتاق عمل، تکنسین‌ها و هوشبری در بیمارستان‌های دیگر استفاده شود.

او همچنین تاکید کرد: بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، دکتر محمد کرمانشاهی و معتضدی باید آمادگی پذیرش بیماران کرونایی را داشته باشند.

وی اعلام کرد؛ هزار و ۳۰ تخت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان فارابی که به تازگی خریداری شده و هنوز نصب نشده به دلیل تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران بستری در بیمارستان امام رضا(ع) در اختیار این بیمارستان قرارگیرد و دراسرع وقت یک دستگاه اکسیژن ساز دیگر برای بیمارستان فارابی جایگزین خواهد شد.

مرادی افزود: با همکاری و تلاش معاونت‌های توسعه و درمان دانشگاه سالن ورزشی بیمارستان فارابی پس از تجهیز و آماده‌سازی لازم و استفاده از کپسول اکسیژن آماده پذیرش بیماران کرونایی شود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط بحرانی کرونا در استان باید در اسرع وقت پس از برگزاری جلسه‌ای با نیروهای مسلح از قابلیت ارتش و سپاه برای مقابله با بیماری کرونا استفاده شود.

پرداخت مطالبات بازنشستگان و پرسنل

وی تصریح کرد: مبالغی در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته که با اختصاص دادن مبلغی از این اعتبار به دانشگاه، کارانه پرسنل تا پایان مهرماه تسویه خواهد شد.

وی اضافه کرد: با اقدامات و تلاش‌های انجام شده امروز مطالبات بازنشستگان واریز می‌شود و به زودی به همه پرسنل فوق العاده ویژه و به اعضای هیات علمی فوق العاده جذب پرداخت خواهد شد.

او گفت: با تامین اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل مراکز درمانی نیمه تمام موافقت شده که باعث می شود بیمارستان‌ها حالت عادی تری پیدا کنند.

هزار و ۶۱ بیمار کرونایی در کرمانشاه بستری است

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه از آغاز هفته جاری تمام شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز به سر می‌برند، گفت: هم اکنون هزار و ۶۱ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی بستری هستند.

«مهدی محمدی» افزود: شهرستان‌های گیلانغرب، پاوه، سرپل‌ذهاب، کنگاور و اسلام‌آبادغرب در صدر جدول بالاترین خطر کرونایی قرار دارند.

وی شرایط استان کرمانشاه از نظر شیوع کرونا را نامطلوب دانست و گفت: در شبانه روز گذشته ۹۱ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۲۶ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

وی به آمار موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت ۱۲ نفر در استان شامل ۹ نفر شهرستان کرمانشاه، ۲ نفر سرپل ذهاب و یک نفر پاوه جان خود را از دست دادند.

او مجموع جان باختگان استان کرمانشاه براثر ابتلای قطعی به کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون را ۸۸۷ نفر اعلام کرد.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۹ بیمار جدید با علایم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۷۰ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

محمدی اظهار داشت: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۷ هزار و ۶۹۶ بیمار با علایم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۵ هزار و ۷۶۰ از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.