توهین به پیامبر(ص) توطئه صهیونیست‌ها برای تفرقه بین ادیان و ملل است

تهران - ایرنا - دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی با بیان اینکه توهین به پیامبر اسلام (ص) توطئه‌ای صهیونیستی برای تفرقه بین ملل و ادیان مختلف است، خواستار واکنش نخبگان جهان به این اقدام شد.

به گزارش ایرنا، داود عامری روز یکشنبه در نشستی به مناسبت مقابله با اسلام ستیزی و برنامه‌های ملی جشن مبعث خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها پشت توهین به پیامبر(ص) هستند و از این طریق ایجاد آنارشی فرهنگی در جهان را پیگیری می کنند.

وی با بیان اینکه اسلام ستیزی صهیونیست‌ها راهبردی برای ایجاد گسست فرهنگی در جهان است، تصریح کرد: این توطئه دنبال ایجاد دوقطبی فرهنگی در جهان است.

عامری با تاکید بر لزوم انجام اقدامات ایجابی برای مقابله با توهین به پیامبر(ص) گفت: ما باید برای معرفی پیامبر به جهانیان تلاش بیشتری انجام دهیم.

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: پیامبران الهی منادی صلح و عدالت هستند و یکی از رسالت‌های مهم انبیا، ارتقای کرامت انسان‌ها و بسط قسط و داد در جوامع انسانی مبتنی بر دیپلماسی فرهنگی است.

وی ادامه داد: پیامبر اعظم محمد(ص)، اسوه حسنه، رحمت للعالمین، پیام آور بهترین قوانین انسان دوستانه و محبوب همه خردمندان در همه تاریخ است.

عامری، تاکید پیامبر اسلام بر تکریم پیامبران الهی و احترام به پیروان آنان را یادآور شد و گفت: در سایه چنین منش الهی و انسانی، اقلیت‌های مذهبی در جوامع مسلمین، پیوسته با آزادی و امنیت زندگی کرده‌اند.

وی افزود: متاسفانه بار دیگر شاهد اقدام موهن مجله فرانسوی و انتشار کاریکاتورهای اهانت‌آمیز در آن نسبت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام بودیم و قبیح‌تر از آن حمایت رییس جمهوری فرانسه از این اقدام سخیف بود.

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی با بیان اینکه توهین به پیامبر اسلام خاطر میلیاردها مسلمان و آزاده جهان و دلدادگان به نبی گرامی اسلام را مکدر و به اعتقادات انسان‌های بی‌شماری اهانت شد، خاطرنشان کرد: بی تردید نه ‌تنها نخبگان مسلمان خود را موظف به پاسخگویی به این اهانت می‌دانند، بلکه تمامی آزادگان و انسان‌های دوستدار آزادی و احترام، از این حرکت مجله شارلی ابدو و رفتار غیرمتمدنانه و ضد حقوق بشری مکرون، آزرده خاطر شدند.

عامری تاکید کرد: بی تردید حرکت غیراخلاقی و توهین آمیز این مجله و رییس جمهوری فرانسه مخالف با همه قوانین و اصول اخلاقی و انسانی شناخته شده و یک توطئه فرهنگی صهیونیستی برای تفرقه میان ملل و فرهنگ‌هاست و صلح و امنیت جهانی را به مخاطره می‌اندازد.  

وی از همه سازمان‌های مردم نهاد، نخبگان، اندیشمندان، نویسندگان و صاحب نظران فرهنگی جهان خواست سکوت خود را به فریادی علیه بذرهای تنفر و کینه توزی تبدیل کنند و با محکوم کردن این اقدامات ضد فرهنگی، مانع از تکرار بی حرمتی به احساسات و کرامت میلیاردها انسان مسلمان در جهان شوند و بکوشند تا مسیری برای همراهی و همدلی انسان ها در پرتو تعالیم الهی فراهم کنند.

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی با بیان اینکه بیش از هر زمان دیگر نیازمند تبلیغ و ترویج و مبارزه ریشه ای و بنیادین با دسیسه های اسلام ستیزان هستیم، گفت: این مجمع در نظر دارد برنامه‌های علمی و فرهنگی متعددی را طراحی و در طول سال به خصوص در سالروز بعثت آخرین پیام آور وحی در اسفند ماه اجرا کند.

عامری از برگزاری جشنواره سلام در سه محور علمی-پژوهشی، رسانه ای و هنری در چهار  بخش فیلم کوتاه، عکس، پوستر و خوشنویسی خبر داد.

وی، برگزاری کنفرانس بین المللی «دیپلماسی اسلامی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص)» با مشارکت دستگاه های علمی، فرهنگی و نخبگان و اندیشمندان ایران و جهان را از دیگر برنامه های در دست اقدام عنوان و تصریح کرد: در این زمینه مجمع از همه نخبگان، دستگاه‌های فرهنگی و سازمان‌های مردم ‌نهاد جهان دعوت به همکاری و هم افزایی کرده که تاکنون از ۴۲ کشور افراد و مراکزی اعلام آمادگی کرده‌اند و امید داریم که سطح مشارکت‌ها بیشتر شود.

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: ستاد مردمی جشن های بعثت پیامبر اعظم (ص) تشکیل شده و بنا دارد تا با کمک پیروان و علاقه‌مندان رسول مکرم اسلام برنامه‌های بعثت در ایران و جهان تقویت شود و فرصتی باشد برای معرفی شایسته سیره محمد (ص) پیامبر رحمت و برکت که جشنواره سلام به عنوان یک برنامه جهانی و کنفرانس دیپلماسی اسلامی و قدرت نرم در سیره پیامبر گرامی اسلام در این مسیر برگزار خواهد شد.

عامری خاطرنشان کرد: بی تردید دفاع از ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) نیازمند یک کار مستمر، فرهنگی و آگاهی بخش است تا جهانیان فرصت آشنایی با آموزه های آن حضرت را از ورای تبلیغات منفی و غیر عادلانه نظام صهیونیسم بین الملل پیدا کنند و با آگاهی یافتن بر آموزه های اصیل اسلامی و روش های انسان دوستانه اسوه حسنه جامعه جهانی، تبلیغات اسلام هراسانه مغرضان ایمان ستیز را ناکام گذارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =