سیستان و بلوچستان ۱۰ هزار معلم کمبود دارد

زاهدان - ایرنا - مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با وجود تخصیص مطلوب ردیف نیروی انسانی در ۲ سال اخیر به این استان اما همچنان با کمبود ۱۰ هزار معلم روبرو هستیم.

به گزارش ایرنا حمیدرضا رخشانی روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ۸۱۷ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در هفت هزار و ۷۱۲ مدرسه استان مشغول به تحصیل هستند.

 وی افزود:  آمار رشد فزاینده آمار دانش‌آموزی در سیستان و بلوچستان را در حوزه تامین نیروی انسانی مورد نیاز سخت می‌کند و سالانه شاهد افزایش ۲۵ هزار نفری آمار دانش آموزان استان هستیم .
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان  ادامه داد: با هدف ارتقاء وضعیت آموزش‌های مهارتی ، طرح توسعه هنرستان‌ها در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد به طوری که هفت هنرستان دارالفنون مهارتی در شهرستان‌های موردنظر کلنگ‌زنی و فرآیند ساخت آنها بزودی آغاز می‌شود. 
رخشانی بیان کرد: توسعه رشته‌های ورزشی یکی از اولویت‌های حوزه تربیت بدنی است و در این راستا ایجاد هنرستان های شبانه روزی تربیت بدنی بمنظور تربیت نیروهای تخصصی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .
وی اظهار داشت: اگر چه بیماری طاقت‌فرسای کرونا ، شرایط تحصیلی و آموزشی را برای همکاران و دانش آموزان سخت کرده  اما فرهنگیان در جای‌جای استان با عشق  و مهرورزی هم بصورت حضوری و هم بصورت غیرحضوری مشغول فعالیت هستند که اقدامات و برنامه‌های آموزشی و تربیتی در این وضعیت ستودنی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =