پرونده ۱۲ داروخانه متخلف در دلفان به تعزیرات حکومتی ارجاع شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان گفت: ۱۲ پرونده تخلفاتی داروخانه‌های این شهرستان به ارزش یک میلیارد تومان امسال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

رضا رضایی روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: این بازرسی ها از ابتدای سال در قالب یک طرح ‌ویژه آغاز و تاکنون چگونگی فروش و نحوه قیمت گذاری دارو و اقلام بهداشتی در داروخانه بررسی شده است.  

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶۰۰  مورد بازدید و بازرسی از داروخانه ها انجام شده که  ۱۲ فقره پرونده تخلف تشکیل و برای بررسی و رسیدگی حکم به تعزیرات حکومتی شهرستان دلفان ارسال شده است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در دلفان و ضرورت عرضه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کنترل مراکز مربوطه و نظارت بر عرضه کالاها انجام شده  و این روند ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: مقابله با گران‌فروشی، کم‌فروشی، عرضه کالای بهداشتی، درمانی و قاچاق و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار این اداره است و با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.

بر اساس تصمیم وزارت کشور از ساعت ۱۲ امروز دوشنبه دوازدهم آبان تا پایان هفته جاری خروج خودروهای شخصی پلاک بومی از خرم‌آباد و ورود خودروهای شخصی پلاک غیربومی به این شهرستان ممنوع شد و پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی متخلفین بر اساس کد تعریف شده قبلی، اقدام می‌کند.

شرایط شیوع کرونا در خرم‌آباد بحرانی است و فعالیت اصناف سطح سه و چهار (غیرضروری) این شهرستان نیز از چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز محدود می‌شود.

۴۱هزار و ۹۷۵ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا از ابتدای شیوع تا روز دهم آبان در لرستان شناسایی شده است که ۸۳۴ نفر از این تعداد جان باخته اند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =