هفت اثر هنرمندان لرستانی برگزیده جشنواره ملی فانوس شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: ۱۸ اثر از هنرمندان استان به بخش نهایی جشنواره ملی فانوس راه یافت که از این تعداد هفت اثر به عنوان برگزیده انتخاب شده است.

به گزارش ایرنا محس رشیدی روز یکشنبه در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس افزود: ۱۱۳ اثر از هنرمندان استان به این جشنواره ارسال شده بود که رشد کمی و کیفی خوبی نسبت به سال‌های گذشته داشت.

وی ادامه داد: رهنمودهای بنیانگذار انقلاب اسلامی و منویات و مطالبات مقام معظم رهبری به‌ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در مورد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از مهمترین محورهای این جشنواره هنری بود.

رشیدی اظهار داشت:‌ استکبارستیزی و مقابله جهانی با نظام سلطه، ایستادگی و پیروزی جبهه مقاومت، جوانان و پاسداری از ارزش و دستاوردهای دفاع مقدس، معرفی الگوهای علمی و نمادهای ارزشی دفاع مقدس به نسل جوان و مشتاقان فرهنگ انقلاب اسلامی از دیگر محورهای این جشنواره هنری بوده است.

وی تصریح کرد:‌ آثار ارسالی در حوزه‌های عکس، فیلم، تندیس، کاریکاتور، خوشنویسی و نقاشی بودند.

این جشنواره در بخش‌های هنری- نمایشی، موسیقی و سرود، هنرهای تجسمی و سنتی، رادیویی، تلویزیونی و سینمایی، شهید سپهبد قاسم سلیمانی و بخش آزاد برگزار شد.

اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فانوس یکشنبه ۱۱ آبان ماه باتوجه به شرایط موجود و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت مجازی در شهر شیراز و در استان‌ها به‌طور همزمان برگزار و از هنرمندان برگزیده تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =