۶۵ میلیون مترمربع اراضی استان تهران از متصرفان بازپس‌گیری شد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران اعلام کرد: از سال ۹۲ تاکنون ۶۵ میلیون متر مربع از اراضی این استان از دست متصرفان بازپس گیری شد.

به گزارش ایرنا، عبدالعلی چراغعلی عصر یکشنبه در سومین جلسه شورای اداری استان تهران که در محل استانداری در حال برگزاری است گفت: در سه دهه اخیر بدلیل جاذبه هایی که در استان تهران بود بسیاری از افراد تمایل داشتند برای خانه دار شدن دست به اقدامات تخریبی بزنند و به همین دلیل هویت معماری و شهرسازی استان تهران مورد هجوم جدی قرار گرفت.

وی افزود: از سال گذشته بدلیل مشکلات اقتصادی و جهش قیمت زمین و منزل اقدامات تخریبی در سطح استان تهران افزایش یافت و همچنین حریم شهرها نیز مورد تعرض قرار گرفت.

معاون عمرانی استانداری تهران ادامه داد: با تلاش و پیگیری دستگاه های اجرایی استان از جمله جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، آب منطقه ای و راه و شهرسازی از سال ۹۲ تاکنون ۶۵ میلیون متر مربع از اراضی استان تهران از دست متصرفان خارج شد.

به گفته وی، در همین مدت ۱۹ هزار و ۱۳۴ حکم توسط دستگاه قضایی صادر شد و همچنین ۱۳ هزار و ۲۲۰ مورد تخریب در روستاها و شهرهای استان تهران انجام شد.

چراغعلی خاطرنشان کرد: شهرستان های دماوند، فیروزکوه و پردیس بیشترین تخلفات را در بخش شهری و روستایی به خود اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه حریم شهرها در معرض نابودی و خطر است افزود: حریم شهرها به عنوان ذخیره گاه برای نسل آینده است و باید این حریم شهرها را برای نسل آینده حفظ کرد و به همین منظور با دستور استاندار تهران، نظارت فرمانداران و بخشداران از اقدامات شهرداری ها بیشتر خواهد شد تا نگذاریم این حریم شهرها نابود شود.

معاون عمرانی استانداری تهران خاطرنشان کرد: شرایط موجود به هویت و حریم شهرها و معماری روستاها و شهرها آسیب جدی وارد کرده و به همین منظور نظارت نمایندگان عالی دولت در سطح استان بیشتر از گذشته خواهد شد.

سومین جلسه شورای اداری استان تهران بصورت ویدئو کنفرانس به ریاست انوشیروان محسنی بندپی در محل استانداری تهران در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =