۱۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۷
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 84095614
۰ نفر

برچسب‌ها

استمرار حرکت رو به پیشرفت گلستانی‌ها در والیبال

گرگان - ایرنا - کسب عناوین اول و دوم تیم‌های گلستانی در مسابقات والیبال ساحلی زیر ۲۲ سال کشور در مازندران، اثبات کننده حرکت رو به پیشرفت والیبالیست‌های استان و ضرورت توجه بیشتر مسوولان برای رفع کمبودها و فراهم کردن شرایط لازم در استمرار این موفقیت‌ها است.

در مسابقات والیبال ساحلی زیر۲۲ سال کشور تیم والیبال ب گلستان با ترکیب قره جه و آمانپور به مقام قهرمانی رسید و گلستان الف با ترکیب یمرلی و کمی در جایگاه دوم ایستاد.

هفته گذشته و در مسابقات تور ۲ ستاره والیبال ساحلی قهرمانی کشور در بندرترکمن هم دو تیم از گلستان اول و دوم شدند.

والیبال پس از اسب سواری ورزش محبوب و مورد علاقه مردم گلستان به خصوص ترکمن ها است و از دیرباز برپایی مسابقات والیبال جزو برنامه‌های ثابت عروسی و جشن های این قوم بود.

حضور والیبالیست های متعدد در رده های گوناگون تیم ملی والیبال سالنی و ساحلی، حرکت همیشه ادامه دار ورزش گلستان است که نتیجه آن معرفی چهره های ماندگاری مانند فرهاد قائمی به ورزش ایران و کسب عناوین متعدد در مسابقات معتبر جهانی و آسیایی است.

آخرین افتخار کسب شده والیبالیست های گلستانی مربوط به بازی های آسیایی جاکارتا است که تیم ملی ایران با فرهاد قائمی و صابر کاظمی از گلستان بر سکوی قهرمانی این رقابت های معتبر ایستاد.

حاج خوشگلدی و غیاث الدین صحنه، میکاییل یلمه، ابراهیم و عثمان سن سبیلی، شعبان چهارنایی، ادریس دانشفر، عبدالرحمان رئوفی، عظیم جزیده و پرویز فرخی، نمونه ای از والیبالیست های نامدار گلستان به شمار می‌روند که برخی از آن ها مانند ابراهیم سن سبیلی در جام جهانی ۱۹۸۹ عنوان کاملترین بازیکن دنیا در رده سنی نوجوانان را کسب کرد.

در والیبال ساحلی هم گلستان، آوازه ای بلند و طولانی در رسیدن به افتخارات متعدد دارد و ورزشکاران این استان همواره پای ثابت مسابقات معتبر جهانی و آسیایی این رشته هستند.

استان گلستان قطب والیبال ساحلی ایران است بطوری‌که تمام اعضای تیم های اعزامی از کشورمان به بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ در کشور اندونزی را گلستانی ها تشکیل دادند.

ایران تاکنون دو بار در سال های ۲۰۱۱ با حضور پرویز فرخی و آق محمد سلاق و در سال ۲۰۱۷ با رحمان رئوفی و بهمن سالمی که همگی گلستانی هستند، قهرمان رقابت های آسیایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =