۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند

زاهدان _ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: ۱۰ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در ۹ ماه گذشته از شروع بحران کرونا در سیستان و بلوچستان موارد فوت روزانه بیماران مبتلا به کرونا همواره کمتر از ۱۰ نفر بود اما متاسفانه در ۲۴ گذشته ۱۰ نفر از بیماران بستری در بخش‌های مراقبت ویژه دانشگاههای استان با وجود دریافت خدمات و مراقبت های تخصصی فوت کردند که مجموع آمار فوت مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان را به ۷۴۰ نفر رسانده است.
وی افزود: هم اکنون ۲۲۰ بیمار با علائم حاد تنفسی  شامل افراد مثبت قطعی کرونا، مشکوک به کرونا و سایر عفونت ها و بیماری های تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند که بر اساس نتیجه آزمایشگاهی از این تعداد ابتلای ۹۴ نفر به بیماری کرونا قطعی است .
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: براساس نمونه های دریافت شده از بیماران مشکوک در بیمارستان ها و مراکز غربالگری سطح استان در شبانه روز گذشته ۱۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا نیز شناسایی شدند که مجموع این آمار تا به امروز به ۱۷ هزار و ۲۰۲ نفر رسید.
وی تاکید کرد: حضور در تجمعات از جمله مجالس عروسی و دورهمی‌های خانوادگی در روز های اخیر زمینه ابتلای دسته جمعی خانواده ها را فرآهم کرده است.
دکتر هاشمی شهری با ابراز همدردی با خانواده متوفیان گفت: شرایط همه گیری به شکلی است که برگزاری هر گونه مجلس ترحیم و تجمعات مشابه باعث انتشار بیشتر ویروس در جامعه می شود و لازم است تا از خانواده و افرادی که با احساس مسوولیت در قبال سلامت اقوام و آشنایان خود از برگزاری این قبیل مراسم صرفنظر می کنند قدردانی شود. 

استان سیستان و بلوچستان دارای سه دانشگاه علوم پزشکی زابل، زاهدان و ایرانشهر است که هر کدام از آنها تعدادی از شهرستانهای شمالی، مرکزی و جنوبی استان را زیرپوشش خدمات بهداشتی درمانی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها