رییس دانشگاه علوم پزشکی: وضعیت مریوان بیش از حد بحرانی است

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره قرارگیری چهار شهرستان دیگر این استان در وضعیت بحرانی از لحاظ شیوع کرونا گفت: از بین این مناطق وضعیت مریوان در حالت بیش از حد بحرانی است.

به گزارش ایرنا، دکتر فرزین رضاعی روز یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور فرمانداران شهرستان‌ها و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: شهرستانی‌های بیجار و بانه نیز پیش از این در وضعیت بحرانی بودند تا تعداد مناطق بحرانی استان به عدد شش برسد.  

وی اضافه کرد: وضعیت مریوان از لحاظ شیوع کرونا و تعداد مبتلایان بیش از حد بحرانی است و ۳۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های آن توسط این بیماران اشغال شده که نشان دهنده وضعیت فوق بحرانی است.

رضاعی به وجود ۲ هزار و ۹۰۴ تخت بیمارستانی در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۷۶۶ تخت بیمارستان‌ها توسط بیماران کرونایی اشغال شده که ۲۶ درصدی ظرفیت تخت‌هابوده و از ۲۰۰ تخت موجود بخش‌های آی سی یو مراکز درمانی در استان اکنون ۵۰ درصد توسط بیماران کرونایی اشغال شده است.

وی بر لزوم عدم برگزاری جلسات حضوری در دستگاه‌ها و ادارات تاکید کرد و یادآور شد: در شرایط کنونی هیچ همایش و مراسمی نباید برگزار شود چرا که محلی برای سرایت ویروس کرونا و افزایش تعداد مبتلایان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: همچنان آمار مبتلایان و مرگ و میرهای ناشی از کرونا در استان بشدت و با شیب تند در حال افزایش است.

وی گفت: غیر از شهرستان‌های قروه، دهگلان و سروآباد و دیواندره، نیاز است در باقی مناطق استان، گروه‌های شغلی ۱، ۲، ۳ و ۴ تعطیل و تنها مشاغل گروه یک یعنی فروشگاه‌های مواد غذایی، سوپرمارکت، نانوایی‌ها، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها و جایگاه‌های سوخت و سی ان جی باز باشند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۳۸۶ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۴ هزار و ۸۶۴ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =