امام جمعه ارومیه: اهانت به ساحت پیامبر(ص) بیانگر ناتوانی دشمنان در برابر اسلام است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام بیانگر ناتوانی و استیصال دشمنان در برابر عظمت دین مبین اسلام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز یکشنبه در دیدار با رییس و کارکنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی افزود: کشورهایی که قدرت تبلیغاتی بالاتری دارند، توانسته‌اند در جوامع جهانی اثرگذارتر باشند ولی متأسفانه ما مسلمانان نتوانسته‌ایم آموزه‌های اصیل دینی و ملی خود را که ریشه در فرهنگ و اعتقادات ما دارد، به خوبی تبلیغ و ترویج کنیم.

وی اضافه کرد: اهانت به پیامبر گرامی اسلام (ص) توسط کشورهای غربی و سکوت جوامع اسلامی در مقابل این هتاکی‌ها ناشی از ضعف ما در انتقال و تبلیغ هر چه بیشتر و بهتر خصوصیات فردی و اجتماعی و زوایای اخلاقی پیامبر گرامی اسلام (ص) به مردم جهان است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: فیلم‌های غربی و هالیوودی اغلب رویکرد تخیلی و افسانه‌ای دارند زیرا تاریخ و آموزه‌ای قابل بیانی ندارند اما به گونه‌ای تبلیغ و ترویج می‌کنند که باعث تغییر فرهنگ‌ها در کشورهای مختلف می‌شوند در حالی که اسلام و انقلاب ما با پیشینه‌ای عمیق و اصیل می‌تواند بیش از آن‌ها در اثرگذاری در بین مردم جهان نقش‌آفرینی کند.

وی با بزرگداشت روز ۱۳ آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، گفت: به علت شیوع بیماری کرونا، امسال تجمعی در این روز نخواهیم داشت و باید شیوه‌های نوین و ابتکاری در راستای بزرگداشت این روز جایگزین شود.

امام جمعه ارومیه اظهار امیدواری کرد با بکارگیری شیوه‌های جدید در ترویج و بزرگداشت مناسبت‌های ملی و دینی برای ترویج فرهنگ استکبارستیزی بیش از پیش تلاش شود.

در این دیدار، حجت‌الاسلام حمید آقایی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در گزارشی به اقدامات انجام ‌شده این شورا برای بزرگداشت مراسم هفته وحدت و روز استکبارستیزی پرداخت.

روز سه‌شنبه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است؛ همه‌ساله در این روز، راهپیمایی برای ابراز انزجار از سیاست‌های استکبار جهانی برگزار می‌شد ولی امسال به علت شیوع بیماری کرونا، این راهپیمایی برگزار نمی‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =