زنان مسلمان در مشارکت اجتماعی از حضرت زهرا الگوپذیری داشته باشند

شهرکرد- ایرنا- مدیر مرکز تخصصی معصومیه شهرکرد با اشاره به جایگاه زنان در جامعه و نهضت اجتماعی زنان در تمدن‌سازی اسلامی ،گفت: زنان مسلمان در مشارکتهای اجتماعی از حضرت زهرا(س) الگوپذیری داشته باشند.

فاطمه امیدی روز یکشنبه در پنجمین گفتمان برتر فرهنگی استان با موضوع " نهضت اجتماعی بانوان" که به صورت وبینار برگزار شد، افزود: نهضت اجتماعی زنان بی‌تفاوت نبودن زنان نسبت به آنچه پیرامونشان رخ می‌دهد، را نشان می‌دهد که زنان در همه عرصه‌ها حضور فعال دارند و به عنوان یک عنصر فعال در جامعه برای رسیدن به پیشرفت مشارکت دارند.

وی اظهار داشت: در دوران هشت سال دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، زنان در رسیدن به این پیروزی نقش بی بدیل داشتند.

وی گفت: در شرایط کنونی برای داشتن دختران آگاه، شجاع و کنش‌مدار باید از آموزه‌های اصیل دینی استفاده کرد و برای بومی سازی ارزش‌های متناسب با زمان حاضر و الگوسازی فعالیت انجام داد.

مدرس حوزه علمیه شهرکرد نیز گفت: اشتغال زنان اگر به کانون خانواده لطمه نزند، ایرادی ندارد و در صورتی که موجب تضعیف بنیان خانه و خانواده شود، بهتر است انجام نشود.

زهرا شریفی با اشاره به اینکه همسری و مادری بالاترین کار برای زنان است، گفت: در جامعه کنونی به جایگاه مادری و همسری کمتر توجه می‌شود.

وی بر ترویج فرهنگ خانه و خانه‌داری در بین زنان و دختران در جامعه کنونی تاکید کرد.

زن نقش کلیدی در بیانیه گام دوم انقلاب دارد

مدیر مدرسه علوم و معارف اسلامی شهرکرد نیز گفت:زن و مرد هر ۲ در تمدن‌سازی و مسوولیت‌پذیری اجتماعی سهیم هستند و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، از زنان انتظار دارند که با تربیت صحیح فرزندان و همچنین حضور در همه عرصه‌ها، بتوانند در راستای اهداف نظام فعالیت کنند.

الهام شریفی به حضور زنان در تمام عرصه‌ها به عنوان یکی از ارکان مهم تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: در زمان انقلاب اسلامی، زنان با مجاهدت خود و حضور در عرضه جنگ، حضور موثری داشتند.

وی افزود: انقلاب اسلامی به زن جایگاه و ارزش واقعی خود را داد. 

مدیر مدرسه علوم و معارف اسلامی شهرکرد گفت: زن ۲ نقش اساسی مستقیم و غیرمستقیم در پیشرفت نظام دارد که در عرصه مستقیم با حضور در عرصه علمی ،فناوری و سیاسی، فرهنگی،  تحقق عدالت و اقتصاد نقش‌آفرینی می‌کند و در عرصه غیر مستقیم نیز با تربیت نسل تمدن‌ساز و تقویت بنیان خانواده و ترویج سبک زندگی سالم و اسلامی، نقش مهمی در تحقق بیانیه گام دوم برعهده دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =