خرید زعفران کمتر از قیمت مصوب ظلم به تولیدکننده است

مشهد- ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای حمایت از تولید کننده وارد بازار زعفران شده ایم ،گفت: خرید زعفران کمتر از قیمت مصوب اعلام شده اجحاف به تولید کنندگان است .

محمد علی طهماسبی روز یکشنبه در بازدید از یک واحد بسته بندی و فرآوری زعفران در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: بیشتر تولید کنندگان زعفران، خرده پا و نیازمند هستند و ما به منظور حمایت از تولیدکننده وارد بازار شدیم. 

وی ادامه داد: قیمت مصوب اعلام شده برای خرید حمایتی هر کیلو گرم پوشال زعفران ۱۱۰ میلیون ریال و هر کیلو گرم نگین زعفران ۱۳۰ میلیون ریال است و ۳۰ درصد مبلغ زعفران خریداری شده هنگام خرید پرداخت می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۷۰ درصد زعفران خریداری شده در انبار نگهداری می‌شود تا در طول سه ماه خود تولید کننده بتواند به قیمت بیشتر بفروشد در غیر این صورت سازمان تعاون محصول را با قیمت اعلام شده خریداری می‌کند.

وی افزود: زعفرانکاران از پارسال هیچ طلبی ندارند و همه پول خود را گرفته‌اند. 

طهماسبی در خصوص ۶۰ تن زعفران خریداری شده پارسال توسط دولت ادامه داد: اگر دخالتهای بیجا نبود این میزان از طریق بورس یا مزایده به فروش می‌رسید. این مقدار زعفران مربوط به دولت است و صادر خواهد شد. 

وی با بیان اینکه در ۲۶ استان کشور زعفران کشت می‌شود گفت: میانگین قیمت تولید زعفران به ازای هر کیلو گرم ۹۴ میلیون ریال است.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در باره ارائه تسهیلات به خریداران زعفران نیز افزود: سازمان برنامه و بودجه هزار میلیارد تومان تسهیلات ۱۵ درصد در این زمینه اختصاص داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =