فیلم تخریب اراضی زعفران متعلق به تایباد نیست

مشهد- ایرنا- رییس اداره جهاد کشاورزی تایباد گفت: فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تخریب اراضی زیرکشت محصول زعفران توسط بهره بردار آن متعلق به این شهرستان نیست.

طی ۲ روز اخیر فیلمی با محتوای تخریب گلهای زعفران در مزرعه کشاورزی با وسیله علف زن برقی منتشر و به شهرستان تایباد در خراسان رضوی به خاطر نارضایتی کشاورز از مشکلات حوزه زعفران نسبت داده شده است.

محمد میری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی های صورت گرفته از کشاورزان زعفرانکار این شهرستان نشان داد این فیلم متعلق به این شهرستان نمی باشد.

وی ادامه داد: هرچند هفته گذشته به خاطر افت شدید قیمت زعفران شاهد برخی نارضایتی‌ها و بروز مشکلات برای بهره برداران زعفران در استان و این شهرستان بودیم اما این فیلم و عکس های منتشر شده از آن متعلق به تایباد نیست.

رییس جهاد کشاورزی تایباد با بیان اینکه هفته پیش قیمت هر کیلوگرم گل زعفران به ۴۵۰ هزار ریال رسید گفت: از اوایل هفته جاری با اعلام رسمی برنامه‌ریزی دولت برای خرید حمایتی زعفران شاهد دو برابر شدن قیمت هر کیلوگرم گل زعفران در این شهرستان هستیم.

وی اظهار امیدواری کرد با آغاز رسمی خرید حمایتی زعفران توسط شبکه تعاون روستایی در این استان شاهد واقعی شدن قیمت و کاهش و جبران زیان وارده به کشاورزان و زعفرانکاران باشیم.

میری افزود: در حال حاضر هفت هزار هکتار از مجموعه ۹۲ هزار هکتار سطح زیر کشت زعفران در خراسان رضوی در شهرستان تایباد قرار دارد و هفت هزار بهره بردار در این شهرستان در حوزه زعفران فعالیت دارند.

مرکز شهرستان مرزی ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =