اختیارات دهیاران در زمینه تعطیلی مراسم های عمومی باید افزایش یابد

قزوین - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: دهیاران باید در زمینه تعطیل کردن مراسم سوگواری و جشن قدرت اختیار بیشتری بگیرند تا بدین وسیله آمار مراسم های سوگواری و جشن در روستاها کاهش یابد.

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز یکشنبه در ستاد مقابله با کرونا استان قزوین که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: قرنطینه معکوس تجربه موفقی است که در استان قزوین هم باید به صورت جدی تری اجرا شود تا بدین وسیله بتوانیم درصد فوت سالمندان در این استان را کاهش دهیم.
وی افزود: از ظرفیت پایگاه های مقاومت بسیج و مساجد در زمینه پایگاه های سلامت و خدمات رسانی اجتماعی و عمومی باید به نحو احسن استفاده شود.
این مسوول گفت: ضمانت اجرایی برای موضوع قرنطینه وجود ندارد و تا زمانی که برای این موضوع تدبیر درستی اتخاذ نشود با مشکلات بیشتری روبه رو خواهیم شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اضافه کرد: مخابرات در موضوع پیامک های بهداشتی و رهگیری افراد مبتلا به کرونا باید ورود پیدا کند تا بدین وسیله هم در زمینه پیشگیری و هم در زمینه ضمانت اجرایی بتوانیم گام های اساسی برداریم.
نامدار اظهار داشت: دستگاه های اجرایی سامانه مربوط به موضوع نظارت و بازرسی زیر مجموعه های خود را تکمیل کنند تا بدین وسیله با برنامه ریزی مناسب در مقابل افراد متخلف قرار بگیریم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: نمایشگاه برای برپایی بیمارستان صحرایی آماده شود چرا که تنها ۵۰ تخت خالی برای استان قزوین باقی مانده است و به طور قطع نیازمند فضای بیشتری برای بستری افراد مبتلا به کرونا خواهیم بود.
این مسوول اضافه کرد: در حال حاضر ۱۵۰ نیروی درمانی در مرخصی کرونایی هستند و شرایط را مقداری سخت کرده است که امیدواریم با همکاری مردم و مسوولان مشکلات کاهش یابد.
وی  اظهار داشت: شهرستان آوج در نزدیکی شهرستان رزن از توابع استان همدان قرار دارد که وضعیت فوق بحرانی دارد و باید اقدامات پیشگیرانه برای عدم ورود این بیماری به شهرستان آوج شود.
نامدار گفت: بار دیگر از تمامی مسوولان ذیربط تقاضا می شود که مراسم های سوگواری و جشن تعطیل شود که اجرایی کردن آن کمک زیادی را برای کنترل بیماری می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =