۱۸۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در ورامین تخریب شد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۸۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان ورامین تخریب و اراضی مرغوب کشاورزی آزاد شده است.

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۸۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان ورامین تخریب و اراضی مرغوب کشاورزی آزاد شده است.

حسین کاغذلو روز یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی که در محل دادگاه بخش جوادآباد برگزار شد اظهار کرد: برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی، از مهمترین برنامه‌های مسوولان شهرستان ورامین است که با پیشگامی جهاد کشاورزی و پشتوانه دستگاه قضایی پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: اقتصاد ورامین برپایه کشاورزی استوار است و هر گونه تغییر در کاربری این اراضی و یا ساخت و ساز غیرمجاز در آن، اقتصاد شهرستان را با چالش جدی مواجه می‌کند از این رو، با جدیت با هر گونه تغییر کاربری، ساخت و ساز و تفکیک اراضی کشاورزی برخورد می‌شود.

وی اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۱۸۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی و با حکم قضایی در مناطق مخلتف بخش‌های مرکزی و جوادآباد ورامین تخریب و بیش از ۳۵۰ هزار مترمربع از اراضی مرغوب کشاورزی شهرستان آزاد شد.

فرماندار ورامین گفت: این تعداد تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۹۰ درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: در یک مورد از این تخریب‌ها، ۴۰ باغ ویلا در یکی از مناطق روستایی ورامین تخریب شد.

کاغذلو افزود: مالکان ساخت و سازهای غیرمجاز موظفند تا ظرف مدت ۱۰ روز نسبت به تخلیه نخاله‌های باقیمانده در اراضی کشاورزی اقدام کنند.

وی تاکید کرد: بخشداران، دهیاران و مسوولان جهاد کشاورزی موظفند تا نسبت به بررسی وضعیت ساخت و ساز در اراضی کشاورزی اقدام و پیش از هر گونه ساخت، دیوار کشی و یا تفکیک، نسبت به توقف عملیات اقدام کنند.

ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل محدودیت منابع آبی، ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =