اهانت به پیامبراکرم(ص) وارونه جلوه دادن واقعیت‌های اسلام است

بندرعباس - ایرنا- رییس دفتر امور اهل سنت هرمزگان، وارونه جلوه دادن واقعیت‌های اسلام یکی از اهداف دشمنان در توطئه اخیر روزنامه فرانسوی در توهین به پیامبر اسلام(ص) دانست.

حجت‌الاسلام احمدرضا باوقار روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا بیان داشت: بازگشت دوباره اسلام به صحنه و افزایش گرایش به این دین رحمت به ویژه در فرانسه سبب شده تا این کشور به نمایندگی از سایر قدرت‌های استکباری هر از چند گاهی این گونه شیطنت‌ها را انجام دهد.

وی ادامه داد: دشمنان اسلام بدانند با این توطئه‌ها راه به جایی نخواهند برد و شخصیت آن حضرت با اینگونه هجمه‌ها و اقدامات سخیف خدشه‌دار نخواهد شد.

رییس دفتر امور اهل سنت هرمزگان هم‌چنین با تبریک هفته وحدت و ولادت با سعادت حضرت ختمی مرتبت حضرت محمد مصطفی(ص) وحدت را رمز موفقیت امت اسلامی دانست و افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) با بینش عمیق خود هفته‌ای را بنام هفته وحدت نام‌گذاری کردند تا الگویی عملی را در راستای تقویت امت اسلامی و به تمامی مسلمانان جهان نشان دهند.

حجت‌الاسلام باوقار با اشاره به توطئه های دشمنان در خدشه دار کردن وحدت مسلمانان افزود: وحدت تعریف لغوی و اصطلاحی متعددی دارد اما زیباترین معنای وحدت در کلام امام علی(ع) در نهج‌البلاغه یعنی اینکه قلب‌های مسلمانان به یکدیگر نزدیک‌تر باشد.

وی وحدت و انسجام، اتفاق و اتحاد، همبستگی و همدلی مسلمانان را از ضروریات کلمه توحید و از تعالیم روح بخش اسلام و از اصول فرهنگ قرآن برشمرد و ادامه داد: امروز بشر از بی‌عدالتی، نبود مساوات و ظلم در دنیا رنج می‌برد، درحالی که دین اسلام آمده بشریت را از این بی‌عدالتی‌ها و ظلم‌ها نجات دهد.

رییس دفتر امور اهل سنت هرمزگان تفرقه و اختلاف را نقطه مقابل وحدت و انسجام و یکپارچگی عنوان و بیان داشت: وحدت و همبستگی وحدت شیعه و سنی در کشور ما از جمله در استان هرمزگان مثال زدنی است.

حجت‌الاسلام باوقار عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) به عنوان پیامبررحمت برای تمام عالمیان است و قرآن کریم یکی از عمده‌‏ترین و سازنده‌‏ترین اهداف رسالت نبی مکرم اسلام را تألیف قلوب و ایجاد انس و الفت و تفاهم به جای خصومت و دشمنی بیان می‌داند.

وی و ابرازداشت: مسلمانان شیعه و سنی در سراسر کشور باید با تکیه بر سیره نبوی و آموزه‌های قرآنی با اقدامات موهن دشمنان دین اسلام مقابله و جوانان را از این دسیسه‌ها آگاه کنندچراکه با هم‌افزایی در راه رسیدن به این هدف مهم که در بیانیه‌ گام دوم انقلاب به آن اشاره شده خواهیم رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =