مهلت ارسال طرح‌های اشتغال جوانان استان سمنان تا پایان آبان است

سمنان- ایرنا- رئیس گروه ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: مهلت ارسال طرح‌های اشتغال ویژه جوانان تا پایان آبان است و تسهیلات مربوطه به این طرح‌ها تا پایان امسال پرداخت می‌شود.

محمدحسین متولیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: طرح ملی حمایت از اشتغال جوانان، ویژه افراد ۱۸ تا ۳۴ ساله با اعطای تسهیلات به طرح‌های اشتغالزا اجرا می‌شود و متقاضیان می‌توانند برای دریافت فرم‌های مورد نیاز و ارسال طرح اشتغال خود به نشانی faraghatejavan.ir مراجعه کنند.

وی یادآور شد: سقف مشخصی برای اعطای تسهیلات در طرح حمایت از اشتغال جوانان استان سمنان تصویب نشده و مبلغ تسهیلات بر اساس برآورد هزینه‌کرد طرح ها تعیین می‌شود.

وی افزود: ارسال طرح‌ها از ۶ آبان در استان سمنان آغاز شد و تا کنون ۱۵ نفر طرح‌های اشتغال خود را ارسال کرده‌اند.

متولیان ادامه داد: اعتبار تعیین شده برای استان سمنان ۱۵ میلیارد ریال است و هدف اصلی این طرح‌ حمایت بیشتر از کسب و کارهای خانگی و خرد جوانان تمرکز دارد.

وی تصریح کرد: کارمزد این تسهیلات در بانک رسالت ۲ درصد و در صندوق کارآفرینی امید ۴ درصد است و طول دوره بازپرداخت این تسهیلات از سوی بانک ارایه دهنده تسهیلات تعیین می شود.

رئیس گروه ساماندهی اوضاع جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان  بیان کرد: طرح‌های خلاقانه و الگوساز در زمینه اشتغال به منظور آموزش به سایر جوانان در قالب این طرح معرفی می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها