طرح انسداد مبادی بی‌سوادی  بین والدین و دانش آموزان سمیرم اجرا می‌شود

اصفهان- ایرنا- سرپرست نهضت سواد آموزی شهرستان سمیرم گفت: برای اجرای " طرح انسداد مبادی بی‌سوادی " در میان والدین و دانش آموزان بی‌سواد برنامه و طرح ویژه‌ای در این منطقه در دست اجراست.

به گزارش ایرنا، سید ابراهیم قائم‌مقامی روز یکشنبه در جلسه شورای منطقه‌ای آموزش و پرورش سمیرم در فرمانداری این شهرستان افزود: از حدود یک ماه قبل  شناساسی والدین بی‌سواد را با همکاری اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)آغاز کرده‌ایم.

به گفته وی، علاوه بر پدران و مادران بی‌سواد  دانش‌آموزانی که به هر علتی ترک تحصیل کرده‌اند یا دچار مشکلاتی بر سر راه تحصیل خود هستند را نیز شناسایی و مشخص کرده‌ایم.

وی شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان لازم‌التعلیم۶ تا ۱۲ سال، شناسایی و جذب کودکان ۶ ساله واجد شرایط و ثبت نام در پایه اول، جلوگیری از بازماندگی از تحصیل و پیشگیری از ترک تحصیل با ارتقای کیفیت آموزشی را از جمله اهداف کلی طرح انسداد مبادی بی‌سوادی عنوان کرد.

سرپرست نهضت سواد آموزی سمیرم خاطر نشان کرد: واحد آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش با همکاری مدیران مدارس در هر چهار بخش شهرستان و حتی عشایر این برنامه را دنبال می‌کند.

قائم مقامی ادامه داد: طبق گزارش این واحد در سال تحصیلی جاری ۲۰ نفر بازمانده یا ترک تحصیل کرده شناسایی شدند که تعدادی از آنان در بین جامعه عشایری کوچ‌رو هستند.

وی پیشنهاد کرد: برای اجرای طرح انسداد مبادی بی‌سوادی، از توان و اندیشه سازمان‌های مردم نهاد استفاده شود تا این روند سرعت و شتاب بیشتری بگیرد.

سرپرست نهضت سواد آموزی سمیرم با بیان اینکه سال گذشته ۹۰ درصد کلاس‌ها توسط آموزشیاران تشکیل شد، تصریح کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا امتحان به شکل فرد به فرد از سوادآموزان با همه سختی و مشکلات گرفته شد.

« طرح انسداد مبادی بی‌سوادی با هدف جذب کودکان بازمانده از تحصیل در اغلب مناطق محروم کشور در دست اجراست»

قائم‌مقامی همچنین  به فعالیت سوادآموزان نهضت در سامانه "شاد" آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: امسال برای برپایی دوره‌های توانمندسازی به دلیل شیوه بیماری کووید-۱۹ مجوزی از استان دریافت نکرده‌ایم.

وی  بازماندگان از تحصیل را ۲ گروه اعلام کرد و گفت: گروه نخست نوآموزانی که باید وارد پایه اول دبستان شوند و گروه دیگر دانش‌آموزان خواهان تحصیل هستند و در سامانه سناد ثبت نام آنها انجام شده است اما به دلایلی موفق به ادامه تحصیل نشدند.

شهرستان سمیرم دارای ۱۶۹ باب مدرسه، حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز، یکهزار و ۲۲۰ آموزگار و فعال فرهنگی  است.

این شهرستان در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =