۱.۲ هزار تن خرما برای فرآوری در واحد کنسانتره استان سمنان خریداری شد

سمنان- ایرنا- مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: یکهزار و ۲۳۰ تن خرمای درجه ۳ از استان‌های جنوبی کشور برای فرآوری در واحد کنسانتره میوه استان در شهرستان شاهرود خریداری شد.

احسان عباسپور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت:  خرمای درجه سه (خرمای صنعتی) از استان‌های بوشهر و هرمزگان خریداری می‌شود و تا کنون ۲۳۰ تن خریداری و به سردخانه‌های استان سمنان منتقل شده است.

وی بیان کرد: یک هزار تن خرمای صنعتی دیگر نیز در برنامه خرید تعاون روستایی استان سمنان و انتقال به سردخانه‌های استان قرار دارد.

وی ادامه داد: خرمای صنعتی خریداری شده به منظور تکمیل فرآیند رسیده شدن و آماده شدن برای فرآوری در سردخانه نگهداری می‌شود و از ماه آینده به واحد کنسانتره میوه در شهرستان شاهرود برای فرآوری منتقل می‌شود.

عباسپور تصریح کرد: خرمای صنعتی از استان‌های هرمزگان و بوشهر به ازای هر یک کیلوگرم ۲۵ تا ۳۰ هزار ریال خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی استان سمنان یادآور شد: خرمای صنعتی خرمای درجه سه محسوب می شود که کیفیت کمتری نسبت به خرماهای درجه یک و ۲ دارد.

وی یادآور شد: خرمای فرآوری شده در واحدکنسانتره میوه در شهرستان شاهرود برای مصرف داخل استان سمنان است و میزان آن به قدری نیست که به خارج از استان صادر شود.

عباسپور اضافه کرد: در برخی مناطق استان سمنان مانند روستای طرود در شاهرود نخلستان خرما وجود دارد، اما کیفیت خرمای این مناطق بالا و میزان تولید کم است، در حالی که برای فرآوری خرمای درجه سه استفاده می‌شود.

مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: عرضه خرمای فرآوری شده در واحد  کنسانتره شاهرود در بازار استان سمنان نقشی مهم در حفظ ثبات قیمت خرما در بازار استان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =