ریزش مرگبار یک ساختمان قدیمی در شرق تهران

تهران- ایرنا- حادثه ریزش یک ساختمان قدیمی در محله حکیمیه تهران منجر به کشته شدن یک کارگر جوان تبعه کشور افغانستان شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران عصر یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت ۱۱:۳۷ امروز این حادثه در محله حکیمیه خیابان خرم پگاه به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله در مدت زمان ۳ دقیقه ماموران ۲ ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

سید جلال ملکی افزود: محل حادثه یک ساختمان قدیمی ۲ طبقه در حال تخریب بود و کارگران مشغول کار بودند که بدلایل نامشخص سقف طبقه اول این ساختمان تخریب شد.

وی ادامه داد:‌ یک کارگر در میان حجم زیاد خاک، آهن و بتن گرفتار می شود که آتش نشانان پس از دقایقی از عملیات خاک و آواربرداری جسم بی جان این کارگر ۲۱ ساله تبعه کشور افغانستان را از میان حجم زیاد آوار خارج می کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تاکید کرد: کار تخریب ساختمان های قدیمی بسیار حساس و پیچیده است و برخی شهروندان این کار را ساده انگاری می کنند اما به شهروندان توصیه می کنم به هنگام تخریب ساختمان های قدیمی از کارگران با تجربه که به عنوان کارگران تخریب کار معروف هستند استفاده کنند.

به گفته وی، همچنین به کارگران ساختمانی هم توصیه می کنیم که به هنگام فعالیت از تجهیزات و امکانات استاندارد و به روز استفاده کنند.

تصادف زنجیره ای در بزرگراه امام علی (ع) تهران ۲ مصدوم داشت

ملکی همچنین از حادثه تصادف زنجیره ای در بزرگراه امام علی (ع) خبر داد و گفت:‌ در این سانحه رانندگی ۲ مصدوم داشت.

وی افزود: این تصادف عصر روز گذشته در بزرگراه امام علی (ع) نرسیده به خروجی خیابان سبلان جنوبی به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله ماموران آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران خاطرنشان کرد:  ۷ دستگاه خودرو سواری شامل دو دستگاه خودروی رانا، یک دستگاه خودروی دنا، یک دستگاه پژو ۲۰۶، یک دستگاه پیکان وانت، نیسان و یک دستگاه خودرو پراید به علت نامعلوم پس از انحراف از مسیر اصلی و برخورد شدید با یکدیگر و گاردیل کنار بزرگراه متوقف شده بودند.

وی افزود: آتش نشانان با قرار دادن علائم هشدار دهنده و قطع جریان برق سطح بزرگراه را پاکسازی کردند و دو نفر از سرنشینان خودروها یک زن و مرد را که از ناحیه  صورت و قفسه سینه دچار مصدومیت شده بودند را برای مداوا در اختیارامدادگران اورژانس قرار دادند.

ملکی علت این سانحه رانندگی را در دست بررسی کارشناسان پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =