بیانیه مجمع نمایندگان استان فارس در پاسخ به توهین دولت فرانسه به پیامبر اسلام(ص)

شیراز- ایرنا- در پی توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) و حمایت رئیس جمهوری فرانسه از این اقدام موهن، مجمع نمایندگان استان فارس بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه که نسخه ای از آن یکشنبه ۱۱ آبان ۹۹ در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است:‌دشمنی نظام سلطه با اندیشه های بلند و رهایی بخش اسلام سابقه ای دیرین دارد و هر کجا این نظام غیر انسانی در برابر این اندیشه متعالی کم آورده، همچون انسان های زبون و حقیر دست آویزی جز تمسخر و ریشخند پیدا نکرده است.

بیانیه افزوده است:‌اقدام وقیحانه و مسبوق به سابقه نشریه شارلی ابدو در توهین به ساحت شریف پیامبر گرامی اسلام(ص) در روزهای اخیر و حمایت رئیس جمهوری خام و متوهم فرانسه از این حرکت نسنجیده، بیش از پیش نشان می دهد که ادعای آزادی بیان نزد سران غربی تنها یک ادعای پوسیده و بی محتواست که نه تنها به آن هیچ اعتقادی نداشته؛ بلکه حربه ای برای سلطه بیشتر بوده است.  

بیانیه مجمع نمایندگان فارس حاکی است:‌البته آزادی خواهان عالم می دانند که این موج تنفر و دشمنی برخی سران فاسد غربی با اسلام ریشه در اندیشه های عدالت خواهانه و سلطه شکن این دین مبین دارد؛ اندیشه هایی که با وجود ایجاد خفقان و بایکوت خبری، چون نسیمی معطر راه خود را باز کرده و مشام انسان های آزادی خواه و تحت سلطه را از بوی خوش آزادی و برابری مشحون می کند.امروز کشور فرانسه ماههاست که به سبب نظام نوین برده داری یا همان سرمایه داری منحط غربی، درگیر جنبش جلیقه زردهاست و نمی تواند پاسخگوی فریادهای عدالت خواهانه مردم خود باشد لذا با فرافکنی و اسلام هراسی و نهایت بی اخلاقی به دنبال احیای آبروی از دست رفته خود در سپهر سیاسی عالم می باشد.

در ادامه بیانیه آمده است: برخورد تمسخر آمیز با دین پیامبر ختمی مرتبت و ایجاد شکاف و تفرقه میان ادیان الهی، آن هم از سوی کشوری که همواره مدعی آزادی بیان بوده و خود را مهد آن می داند، تناقضی است که هیچ عقل سلیمی آن را بر نمی تابد و این حجم از سفاهت و نادانی، مایه تاسف و حیرت همگان است.

اعضای مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت این حرکت ضد اخلاقی نشریه فرانسوی و اقدام وقیحانه رئیس جمهور هتاک فرانسه در حمایت از آن، خطاب به سران متحجر نظام سلطه تاکید می کند که جهان اسلام با وحدت و یکپارچگی هرگز اجازه نخواهد داد ندای حق خواهی و عدالت طلبی توسط سران فاسد غربی خاموش شده و به فراموشی سپرده شود. بی گمان دنیای اسلام استوارتر و منسجم تر از قبل در مسیر روشن و متعالی دین مبین و تعالیم ارزنده پیامبر رحمت محمد مصطفی(ص) قدم برداشته و اقدام رئیس جمهور فرانسه و سایر سران فاسد نیز جز خواری و خفت برای عاملانش، حاصلی در پی نخواهد داشت.

وزارت امور خارجه ایران، دوشنبه پنجم آبان ۹۹ در اعتراض به اصرار مقامات فرانسوی به حمایت از انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز نسبت به ساحت پیامبر اکرم (ص)، فلوران ایدالو کاردار موقت سفارت فرانسه در تهران را در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار کرد.

در این دیدار معاون مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: هر گونه اهانت و بی احترامی به پیامبر اسلام (ص)، ارزش‌های ناب اسلام از سوی هر فرد و در هر مقامی به شدت محکوم و مردود است.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز شنبه سوم آبان هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی خصوصا خاتم آن‌ها رسول مکرم اسلام را به شدت محکوم کرد.
محمدجواد طریف وزیر امور خارجه ایران نیز در توئیتی توهین‌های اخیر علیه مسلمانان را محکوم و آن را سوءاستفاده فرصت‌طلبانه از آزادی بیان توصیف کرد.

انتشار کاریکاتوری موهن در یک نشریه فرانسوی در هفته‌های اخیر خشم جوامع اسلامی را برانگیخته است.
این خشم با سخنان امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه که به حمایت از این اقدام به بهانه آزادی عقیده پرداخته بود، دو چندان شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =