مطالبات سیاسی و اجتماعی دانش آموزان شنیده شود

ساری - ایرنا - مسئول بسیج دانش‌آموزی سپاه کربلای مازندران گفت : با توجه به تحولات اجتماعی و سیاسی عصر حاضر ، نیاز است نقش دانش‌آموزان همانند دوران انقلاب تبیین و مطالبات این قشر نوجوان شنیده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد جعفری روز یکشنبه به مناسبت فرا رسیدن ۱۳ آبان ، سالروز بسیج دانش‌آموزی در جمع خبرنگاران مازندرانی در ساری افزود : یکی از نقاط قوت ما در جنگ ایدئولوژیک و جنگ تحمیلی باور به نوجوانان بخصوص دانش آموزان بود که همواره مورد توجه راهنمایان انقلاب بودند ، ولی پس از جنگ تحمیلی و ورود کشور به جنگ اقتصادی نقش دانش آموزان ، نوجوانان و جوانان کاملا به حاشیه رانده شد و دیگر اعتمادی به این قشر نشده است.

وی گفت : متاسفانه نگاه ما در چند دهه اخیر به دانش آموزان نگاه تهدیدآمیز بود و به ظرفیت این قشر همانند دوران جنگ و انقلاب توجه نشده است و البته همواره از همین نگاه بی‌اعتمادی نیز آسیب دیده‌ایم.

جعفری افزود : امروز مطالبات سیاسی و اجتماعی دانش آموزان بسیار متفاوت شده که لازم است مسئولان در همه سطوح به آن توجه کنند ، زیرا دیگر برنامه ریزی از بالا برای قشر دانش آموز پاسخگوی آسیب های جدید نیست.

وی از ۱۳ آبان به عنوان " نماد اعتماد انقلاب و رهبری امام خمینی (ره) نسبت به جوانان " یاد کرد و گفت : متاسفانه امروز ما کمتر به دانش آموزان خود اعتماد می کنیم و به آنها بهاء می دهیم و از دریچه مسا له به آنان نگاه می کنیم نه راه حل.

۱۳ آبان امسال به صورت مجازی است

مسئول بسیج دانش آموزی مازندران همچنین به برنامه های هفته بسیج دانش‌آموزی استان را تشریح کرد و گفت : امسال روز ۱۳ آبان به دلیل شیوع ویروس کرونا مراسم تجمعی برای دانش آموزان نخواهیم داشت.

وی با اعلام این که تجمع مردمی در حد حضور مسئولان خواهد بود و دانش آموزان ورود نمی کنند ، افزود : دانش آموزان می توانند از طریق شبکه شاد و به صورت مجازی در سالروز ۱۳ آبان شرکت کنند.

جعفری برگزاری " یادواره لاله های روشن " را از دیگر برنامه های بسیج دانش آموزی در کشور مطرح کرد و با اعلام این که مازندران دبیری این برنامه کشوری را بر عهده دارد ، گفت : به موضوع ۴۰ هزار شهید دانش‌آموز و فرهنگی ، ۴۰ هزار یادواره و مدرسه است که در حال انجام است.

وی افزود : برای این برنامه نیز بستری در شبکه شاد تدارک دیده شد که تاکنون ۱۴ هزار عضو از سراسر کشور جذب کرد و در این طرح دانش آموزان به دنبال شخصیت دانش آموزان شهید خواهند رفت و روایت خود از زندگی آن شهید را ارسال می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =