شهردار منطقه ۵: دسترسی غیر همسطح به ایستگاه BRT جناح فراهم می‌شود

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۵ تهران اعلام کرد: با هدف عبور ایمن عابران پیاده، دسترسی به ایستگاه BRT جناح از طریق اتصال زیرگذر به رفیوژ میانی جناح فراهم می‌شود.

 محمود کلهری روز یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ایستگاه BRT خیابان جناح، در رفیوژ میانی بزرگراه، ضلع شمال میدان آزادی قرار گرفته و با توجه به شرایط خاصی که دارد با وجود اقدام‌هایی که در مورد  نصب چراغ عابر پیاده و خط کشی انجام شده سالانه در این نقطه حوادث خطرناک مختلفی رخ می‌داد.

وی بیان کرد: با توجه به وجود برج آزادی در میدان آزادی و نبود امکان احداث پل عابرپیاده به دلیل آسیب رسیدن به نمای بصری میدان و همچنین وجود زیرگذر عابر پیاده، مهمترین، راهکار ارائه شده از سوی مشاور، اتصال زیرگذر عابرپیاده موجود در این بزرگراه به رفیوژ میانی بزرگراه به منظور دسترسی به ایستگاه جناح است.

شهردار منطقه ۵ خاطرنشان کرد: با ایجاد این دسترسی که از طریق پله برقی فراهم می‌شود، ایمنی تردد عابران پیاده برای دسترسی به ایستگاه از طرفین بزرگراه تأمین و تصادفات وسایل نقلیه و عابران پیاده در این بخش بزرگراه حذف می‌شود و تأخیر عبور وسایل نقلیه در مسیر شمال به جنوب و جنوب به شمال بزرگراه جناح کاهش پیدا می کند.

به گفته وی، این طرح در مرحله پایانی قرار دارد و در روزهای آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

منطقه ۵ شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در شمال و شمال غرب کلان‌شهر تهران واقع شده‌است.

این منطقه از شمال به رشته‌کوه البرز، از جنوب به بزرگراه شهید لشگری و میدان آزادی، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و منطقه ۲ شهر تهران در مجاورت طرشت و ستارخان و مرزداران و شهرک غرب و سعادت آباد و از غرب به منطقه ۲۲ شهر تهران، استادیوم آزادی محدود است و به بزرگراه های همت و حکیم و آبشناسان و باکری و ستاری و شیخ فضل‌الله نوری و لشگری و اشرفی اصفهانی و جناح دسترسی دارد.

آغاز طرح ضربتی مبارزه با جانوران مضر شهری در جنوب شهر

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۹ نیز از طرح ضربتی مبارزه با جانوران مضر شهری با شناسایی و طعمه گذاری نقاط تجمع موش ها در معابر این منطقه خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه شهرداری منطقه ۱۹، مجید صبوری در این باره گفت: این طرح به صورت مدون و فازبندی شده از هفته جاری در معابر اصلی منطقه آغاز شده است و تا ۲۳ آبان نیز ادامه دارد.

وی افزود: این فعالیت در فاز اول از روز شنبه ۱۰ آبان به مدت یک هفته با طعمه گذاری نقاط شناسایی شده در خیابان های بهمنیار، میعاد شمالی و میثاق شمالی و همچنین ضلع غربی و شرقی بزرگراه تندگویان انجام می شود.

صبوری ادامه داد: در فاز بعدی عملیات که تا ۲۳ آبان ادامه دارد، خیابان های مهران، صمدی، ماهان (از سر شکوفه تا شهید چراغی و تا شقایق) و مطهری جنوبی طعمه گذاری می شوند.

به گفته وی در این طرح تمامی اماکن مخروبه و متروکه، فضاهای سبز، جداول شکسته، زیر پل های عمومی و زیرمخزنی های زباله  که به عنوان کلونی و محل زندگی موش ها به شمار می رود، از این  جانوران موذی پاکسازی خواهد شد.

این مسئول، حفظ محیط زیست از آلودگی ها و سلامت شهروندان را از مهمترین اهداف اجرایی این طرح عنوان کرد و خواستار مشارکت شهروندان در جلوگیری از ازدیاد این حیوانات ناقل بیماری با رعایت نکات بهداشتی و حفظ بهداشت محیط شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =