۱۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84095455
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در خلخال کشف شد

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال از تشدید مبارزه با مواد مخدر و کشف ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا ،فریدون بابایی روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خلخال افزود: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی فرماندهی انتظامی و همچنین نیروهای امنیتی میزان موارد کشف مواد مخدر در نیمه نخست سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۹۷ درصد افزایش یافته است.

وی اظهارداشت: در این مدت آمار دستگیرشدگان فعال در عرضه و توزیع موادمخدر ۲۷ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش یافته و علت این امر افزایش کشفیات محموله‌های بزرگ موادمخدر در منطقه و دستگیری عوامل تهیه و توزیع عمده مواد افیونی است.

وی تعدد راه‌های ارتباطی منطقه بویژه راه‌های فرعی و روستایی، همسایگی با استان‌های آذربایجان‌شرقی، زنجان و گیلان و رغبت قاچاقچیان به استفاده از این راه‌ها برای ترانزیت و قاچاق مواد مخدر را از جمله عوامل افزایش میزان کشفیات موادمخدر در این شهرستان ذکر کرد.

فرماندار خلخال گفت: مبارزه با مواد مخدر و ریشه‌کنی این معضل بزرگ اجتماعی تنها از نیروی انتظامی خارج است و همه دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان وظیفه دارند تا با انجام بموقع وظیفه محوله و قانونی در بحش اجرای طرح‌های آموزش و فرهنگی پیشگیرانه از اعتیاد ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر را همراهی کنند.

وی اظهارداشت: تغییر چند باره در مدیریت برخی از دستگاه‌های اجرایی حساس شهرستان از جمله دانشکده علوم پزشکی و آموزش و پرورش موجب شده تا طرح‌های پیشگیرانه آغاز شده از سوی مدیران قبلی یا ادامه نیافته و یا مدیران جدید از آنها بی‌خبر شده و توجهی به اقدامات مدیران قبلی نکنند.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خلخال گفت: شیوع بیماری کرونا همه ارکان جامعه و برنامه‌های آموزشی پیشگیرانه از اعتیاد را تحت تاثیر قرار داده و موجب توقف اجرای برنامه‌های آموزشی حضوری پیشگیرانه از اعتیاد در این شهرستان شده است.

وی تشریح کرد: در چنین شرایطی انتظار از دانشکده علوم پزشکی و آموزش و پرورش خلخال ارائه برنامه‌ها ، راهکارهای پیشنهادی خود برای ادامه راهکارهای پیشگیرانه از اعتیاد با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و همچنین پیشگیری از بروز پدیده افسردگی در بین قشر نوجوان و جوان جامعه با توجه به توقف فعالیت‌های اجتماعی در جامعه و تعطیلی برنامه‌های نشاط‌آور با خانه ماندن این قشر از جامعه است.

فرماندار خلخال با بیان اینکه سه مرکز ترک اعتیاد سرپایی این شهرستان جوابگوی نیاز منطقه نیست، افزود: بهانه‌ای برای صدور مجوز برای راه‌اندازی ۲ مرکز جدید درمان سرپایی اعتیاد در خلخال وجود ندارد و مصوبه قبلی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در ایجاد ۲ مرکز جدید باید اجرایی شود.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =